bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Úvery, ktorým môžete dôverovať

V Bratislave, apríl 2010 – Prehodnotenie vlastných úverových splátok, ich konsolidácia, či rozloženie na dlhšie obdobie, alebo splatenie existujúceho úveru iným s priaznivejšími parametrami, to sú možnosti v oblasti úverov. Wüstenrot stavebná sporiteľňa, ktorá má dlhoročné skúsenosti, si je istá svojou pozíciou, možnosťami čo môže bez rizika poskytnúť svojim klientom, že aj v čase prevažne reštriktívnych opatrení pokračuje vo svojom klientsky orientovanom smerovaní.

Klient Wüstenrot stavebnej sporiteľne má istotu, že bez ohľadu na turbulencie na finančných trhoch bude jeho úverová splátka napríklad aj o 20 rokov presne v rovnakej výške ako dnes. Výhodné úročenie stavebného úveru 3% p. a. po celú dobu splácania je garantované a získanie stavebného úveru je dokonca aj právne nárokovateľné. Voči tomu neexistuje na trhu adekvátna alternatíva.

 

Wüstenrot, viac než len sporenie
Nemožno popierať, že súčasná situácia je špecifická. Trh s bývaním stagnuje. Ľudia z dôvodu obáv o budúcnosť odkladajú svoje rozhodnutia o kúpe nehnuteľností, a to aj napriek viditeľne nižším cenám. Niektorých pokles cien naštartuje k investícii do kúpy alebo rekonštrukcie svojho bývania, iných súčasný stav na trhu nehnuteľností zneisťuje a ponecháva v štádiu nečinnosti. Nie všetci si však môžu dovoliť pasívne vyčkávať ako sa situácia ďalej vyvinie. Mnohí musia riešiť svoju bytovú situáciu práve teraz. O čo naliehavejšie je potreba zabezpečenia si adekvátneho bytu alebo domu, o to zodpovednejšie a rozhľadene by mal pristupovať k výberu vhodnej formy financovania. Aby s nehnuteľnosťou „nekúpil“ finančné riziká, ktoré by perspektívne mohli ohroziť aj tú vytúženú vlastnú strechu nad hlavou.

 

STAVEBNÝ ÚVER verzus MEDZIÚVER
Jeho získanie nasleduje po nasporení úvodných 40% - 50% prostriedkov. Je teda ideálny pre tých, ktorí uvažujú o svojom bývaní dostatočne v predstihu alebo perspektívne pre svoje deti. Naopak, medziúver je k dispozícii na urýchlenú realizáciu finančného zámeru, slúži na preklenutie časového obdobia do získania nároku na stavebný úver. A prečo si vybrať z ponuky úverov na bývanie práve medziúver alebo stavebný úver? Opodstatnených dôvodov je hneď niekoľko, napr.:

  • možnosť získať potrebné financie v krátkom čase, teda i bez predchádzajúceho sporenia (podobne ako u hypotéky, avšak) s garantovaným úročením po celú dobu splatnosti (na rozdiel od hypotéky);
  • splnením podmienok pre tzv. pridelenie cieľovej sumy (min. doba sporenia, určitá výška vkladov a hodnotiace číslo) má klient na stavebný úver dokonca právny nárok, t.j. stavebná sporiteľňa mu nemôže odmietnuť jeho poskytnutie (na rozdiel od iných typov bankových úverov na bývanie);
  • nízke úročenie stavebného úveru, už od 3% p. a.;
  • využitie medzi-/úveru aj na kúpu stavebného pozemku;
  • úvery až do 90% hodnoty založenej nehnuteľnosti (viac než vo väčšine bánk);
  • akceptovaným zabezpečením je aj rodinný dom vo výstavbe;
  • výšku splátky si môže klient zvoliť z 5 možností: 0,4% - 0,5% - 0,6% - 0,7% alebo 1% z cieľovej sumy;
  • zálohové čerpanie prostriedkov až do výšky 80%, a tiež
  • úhrada iného úveru na bývanie výhodnejším stavebným úverom (klientmi čoraz častejšie využívaná možnosť splatenia hypotéky).


Stavebné úvery a medziúvery Wüstenrot stavebnej sporiteľne sú dostupným prostriedkom financovania bývania podľa vašich individuálnych potrieb a možností.

Viac informácií nájdete na: www.wustenrot.sk alebo telefonicky na 0800 111 123.

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
LEIER
BAUMIT
EVVA
HELUZ
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.