bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Úvery, ktorým môžete dôverovať

V Bratislave, apríl 2010 – Prehodnotenie vlastných úverových splátok, ich konsolidácia, či rozloženie na dlhšie obdobie, alebo splatenie existujúceho úveru iným s priaznivejšími parametrami, to sú možnosti v oblasti úverov. Wüstenrot stavebná sporiteľňa, ktorá má dlhoročné skúsenosti, si je istá svojou pozíciou, možnosťami čo môže bez rizika poskytnúť svojim klientom, že aj v čase prevažne reštriktívnych opatrení pokračuje vo svojom klientsky orientovanom smerovaní.

Klient Wüstenrot stavebnej sporiteľne má istotu, že bez ohľadu na turbulencie na finančných trhoch bude jeho úverová splátka napríklad aj o 20 rokov presne v rovnakej výške ako dnes. Výhodné úročenie stavebného úveru 3% p. a. po celú dobu splácania je garantované a získanie stavebného úveru je dokonca aj právne nárokovateľné. Voči tomu neexistuje na trhu adekvátna alternatíva.

 

Wüstenrot, viac než len sporenie
Nemožno popierať, že súčasná situácia je špecifická. Trh s bývaním stagnuje. Ľudia z dôvodu obáv o budúcnosť odkladajú svoje rozhodnutia o kúpe nehnuteľností, a to aj napriek viditeľne nižším cenám. Niektorých pokles cien naštartuje k investícii do kúpy alebo rekonštrukcie svojho bývania, iných súčasný stav na trhu nehnuteľností zneisťuje a ponecháva v štádiu nečinnosti. Nie všetci si však môžu dovoliť pasívne vyčkávať ako sa situácia ďalej vyvinie. Mnohí musia riešiť svoju bytovú situáciu práve teraz. O čo naliehavejšie je potreba zabezpečenia si adekvátneho bytu alebo domu, o to zodpovednejšie a rozhľadene by mal pristupovať k výberu vhodnej formy financovania. Aby s nehnuteľnosťou „nekúpil“ finančné riziká, ktoré by perspektívne mohli ohroziť aj tú vytúženú vlastnú strechu nad hlavou.

 

STAVEBNÝ ÚVER verzus MEDZIÚVER
Jeho získanie nasleduje po nasporení úvodných 40% - 50% prostriedkov. Je teda ideálny pre tých, ktorí uvažujú o svojom bývaní dostatočne v predstihu alebo perspektívne pre svoje deti. Naopak, medziúver je k dispozícii na urýchlenú realizáciu finančného zámeru, slúži na preklenutie časového obdobia do získania nároku na stavebný úver. A prečo si vybrať z ponuky úverov na bývanie práve medziúver alebo stavebný úver? Opodstatnených dôvodov je hneď niekoľko, napr.:

  • možnosť získať potrebné financie v krátkom čase, teda i bez predchádzajúceho sporenia (podobne ako u hypotéky, avšak) s garantovaným úročením po celú dobu splatnosti (na rozdiel od hypotéky);
  • splnením podmienok pre tzv. pridelenie cieľovej sumy (min. doba sporenia, určitá výška vkladov a hodnotiace číslo) má klient na stavebný úver dokonca právny nárok, t.j. stavebná sporiteľňa mu nemôže odmietnuť jeho poskytnutie (na rozdiel od iných typov bankových úverov na bývanie);
  • nízke úročenie stavebného úveru, už od 3% p. a.;
  • využitie medzi-/úveru aj na kúpu stavebného pozemku;
  • úvery až do 90% hodnoty založenej nehnuteľnosti (viac než vo väčšine bánk);
  • akceptovaným zabezpečením je aj rodinný dom vo výstavbe;
  • výšku splátky si môže klient zvoliť z 5 možností: 0,4% - 0,5% - 0,6% - 0,7% alebo 1% z cieľovej sumy;
  • zálohové čerpanie prostriedkov až do výšky 80%, a tiež
  • úhrada iného úveru na bývanie výhodnejším stavebným úverom (klientmi čoraz častejšie využívaná možnosť splatenia hypotéky).


Stavebné úvery a medziúvery Wüstenrot stavebnej sporiteľne sú dostupným prostriedkom financovania bývania podľa vašich individuálnych potrieb a možností.

Viac informácií nájdete na: www.wustenrot.sk alebo telefonicky na 0800 111 123.

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
DOMEXPO 2018
BAUMIT
HELUZ
LEIER
EVVA
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.