bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 16.07.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Viac kvality, viac úspor, viac komfortu

Vysokú účinnosť za vynikajúcu cenu môžete očakávať od kotlov Gepard Condens značky Protherm.
Vysokú účinnosť za vynikajúcu cenu môžete očakávať od kotlov Gepard Condens značky Protherm.

Najmodernejšie technológie so sebou prinášajú maximálnu dávku komfortu. Platí to najmä o kondenzačných vykurovacích zariadeniach, ktoré vnášajú do domácností teplo, teplú vodu a s tým spojené pohodlie. A maximalizujú aj úspory. Kondenzačná technológia dokáže ušetriť každý rok až 30 % nákladov domácností za energiu.

Vstúpte do sveta kondenzácie s kotlami Protherm. Vyberte si kondenzačný kotol, ktorý bude šetriť za vás. Staňte sa súčasťou ambiciózneho projektu Európskej únie a podieľajte sa na splnení cieľov o 20 % vyššou energetickou účinnosťou výrobkov spotrebúvajúcich energiu, o 20 % vyšším podielom energie získanej z obnoviteľných zdrojov a s možnosťou 20 % zníženia emisií skleníkových plynov.

Veľký krok do sveta kondenzácie

Nový kondenzačný kotol Gepard Condens sa hodí do každého interiéru.
Nový kondenzačný kotol Gepard Condens sa hodí do každého interiéru.

Najmodernejšie vykurovacie zariadenia šetria energiu a životné prostredie. Presne také sú aj kondenzačné kotly Protherm, ktoré to zvládajú s prehľadom. Využívajú nielen tepelnú energiu, ktorá vzniká pri spaľovaní zemného plynu, ale aj teplo uvoľnené pri kondenzácii vodnej pary obsiahnutej v spalinách. Vďaka tomu sú veľmi účinné – dosahujú úroveň využitia tepla viac ako 100 %. Produkujú pri tom menej emisií NOx aj COx. Prinášajú benefity nielen pre životné prostredie, ale aj pre vašu peňaženku, čo pocítite pri menších účtoch za energie. Šetrenie energií aj životného prostredia je zároveň cieľom nových smerníc EÚ o Ekodizajne, ktoré platia od septembra 2015 v rámci celej EÚ. Pre kotly predpisujú povinné minimálne štandardy účinnosti a emisií. Každé zariadenie na vykurovanie a prípravu teplej vody je zároveň od septembra označené energetickým štítkom, ktorý zobrazuje jeho triedu účinnosti. Šetrenie sa tak stáva prioritou, a pokiaľ ide o kondenzačné kotly Protherm, stále pôjde ruka v ruke s maximálnym komfortom pre domácnosti.

Vysoký komfort a maximálne šetrenie

Komfort v domácnosti vykúzli závesný kondenzačný kotol Tiger Condens.
Komfort v domácnosti vykúzli závesný kondenzačný kotol Tiger Condens.

Kondenzačná technológia je kvalitná, vyspelá, a vďaka vysokej účinnosti zároveň dokonale spĺňa všetky požiadavky nových smerníc. A z hľadiska prevádzkových nákladov je tento typ vykurovacích zariadení pre domácnosti v našich zemepisných šírkach ekonomicky veľmi výhodný. Vybrať si môžete zo širokého portfólia moderných kondenzačných plynových kotlov Protherm. Poskytujú vysoký komfort vykurovania aj prípravy teplej vody. Ľahko sa ovládajú a sú kompatibilné s radiátormi a so všetkými existujúcimi vykurovacími systémami. Sú vhodné pre rodinné domy i bytové jednotky a umožňujú vytvárať riešenia šité doslova na mieru. Možno ich kombinovať aj so solárnymi systémami, či dokonca s najmodernejšou reguláciou cez smartfón. Výsledkom je jednoduché používanie, a  tepelný komfort v domácnosti. V porovnaní so štandardnými kotlami dosahujú kondenzačné kotly Protherm komfortnú teplotu v miestnosti aj s teplotou vykurovacej vody 35 ⁰C a zároveň dosahujú stabilnú teplotu pri odbere teplej vody. Úspora vody sa vďaka novým technológiám pohybuje v rozmedzí od 1,3 až 2 l vždy, keď sa otvorí kohútik. Šetrenie preto ešte nikdy nebolo ľahšie.

Najmodernejšie kondenzačné technológie

Najnáročnejšie požiadavky na pohodlie i výkon spĺňa stacionárny kondenzačný kotol Lev 25 KKZ90.
Najnáročnejšie požiadavky na pohodlie i výkon spĺňa stacionárny kondenzačný kotol Lev 25 KKZ90.

Nízkou spotrebou plynu, nízkou hlučnosťou a moderným dizajnom sa vyznačuje rad kotlov Tiger Condens. Ide o vysokoúčinné závesné kondenzačné kotly, s jedným, alebo dvomi zabudovanými nerezovými zásobníkmi 2-krát 21 l, s vrstveným ukladaním teplej vody. Patentovaná technológia ISODYN2 umožňuje kotlom Tiger Condens zabezpečiť také množstvo teplej vody, ako kotlom so samostatným veľkým zásobníkom. Moderný, kompaktný a efektívny – týmito prívlastkami možno označiť závesný kondenzačný kotol Panther Condens. So svojím vysokým stupňom účinnosti a použitou osvedčenou technológiou nerezovej spaľovacej komory, sa tieto kotly zaraďujú k najefektívnejším produktom na trhu. Pri vývoji kotla sa kládol dôraz najmä na šetrnosť k životnému prostrediu a intuitívnu obsluhu. Kotol ponúka významné úspory plynu vďaka osvedčenej kondenzačnej technike a plynulej regulácii výkonu. Je veľmi flexibilný pri voľbe umiestnenia vďaka svojim malým rozmerom.

Dôležitá investícia do budúcnosti

Závesný kondenzačný kotol Panther Condens je moderný, kompaktný a efektívny.
Závesný kondenzačný kotol Panther Condens je moderný, kompaktný a efektívny.

Vstúpiť do sveta kondenzačnej technológie môžete veľmi jednoducho s kvalitnými  kotlami s vysokou účinnosťou a nízkymi prevádzkovými nákladmi. Ide o nový kondenzačný rad kotlov Gepard Condens, ktorý predstavuje investíciu do budúcnosti za málo peňazí. Tieto vykurovacie zariadenia ponúkajú za svoju cenu bezkonkurenčne veľa. Rad kotlov Gepard Condens pozostáva z najmodernejších kondenzačných zariadení na vykurovanie i prípravu teplej vody. Má vysoké hodnotenie energetickej účinnosti podľa smerníc ErP, ide totiž o triedu A pre vykurovanie i ohrev vody. Ich overená technológia sa opiera o dlhoročnú skúsenosť výrobcu týchto kotlov. Najnáročnejšie požiadavky na pohodlie i výkon zároveň spĺňajú kotly Lev 25 KKZ90 a Lev Heliotwin 20 KKZ150. Sú to kompaktné stacionárne a vysokoúčinné kondenzačné kotly so vstavaným vrstveným zásobníkom teplej vody s objemom 90 a 150 l. Znížia náklady domácností na energiu vďaka úspore plynu, nízkej spotrebe elektrickej energie, a zároveň sú ekologicky šetrné. Vďaka technológii vrstveného ukladania teplej vody v zásobníku získate aj komfort okamžitej dodávky teplej vody. S pripojením solárneho kolektora s drain-back technológiou ku kotlu Lev Heliotwin 20 KKZ150 ušetríte 25 až 75 % z nákladov na prípravu teplej vody.

Ďalšie informácie o kondenzačných kotloch značky Protherm nájdete na www.protherm.sk

 

22.10.2015

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
LEIER
EVVA
BAUMIT
DOMEXPO 2018
HELUZ
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.