bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Všetkým odporúčame a radíme, aby sa veľkoformátových obkladov nebáli a začali ich používať

hovorí Jiří Soukup mladší, výkonný riaditeľ plzenskej Keramiky Soukup, jednej z najväčších českých skupín v biznise s kúpeľňovým vybavením. A jeho slová potvrdzuje aj Tomáš Hloušek, obchodný riaditeľ AC, Henkel ČR, dodávateľa stavebnej chémie Ceresit.

Aké sú trendy v obkladoch a dlažbách z hľadiska materiálu, farebnosti a použitia, tzn. o čo je najväčší záujem zo strany koncových zákazníkov?

Jiří Soukup mladší: Čo sa týka materiálov a farebnosti, už nejaký ten piatok sú v popredí prírodné materiály a imitácie, ako drevo, kameň, mramor, alebo imitácia kovu. Dizajnéri sa snažia tiež kopírovať vzhľad povrchov, ktoré z prírody miznú alebo sú príliš drahé, ako sú niektoré typy mramorov alebo kameňov. Vymýšľajú nové dekory dreva a inšpiráciu berú zo vzácneho dreva. Výrazné farby sú posledné roky potlačené na úkor prírodných odtieňov hnedej, béžovej, sivej. Zákazníci veľmi často a radi siahajú po imitáciách betónu, ktoré neomrzia ani o pár rokov. V obľube stále zostávajú 3D obklady, predovšetkým v motívoch vlniek. Za novinku možno považovať tiež tapetový vzor, alebo vzor textilu. Šlágrom roku 2017 je kombinovanie. Množstvo keramičiek navrhuje série, ktoré na prvý pohľad vzájomne neladia, a napriek tomu spoločne výborne vyzerajú. Hitom je napr. kombinácia rôznych materiálov ako imitácia dreva s 3D dekoráciou a mramorom, ktoré môžeme vidieť u výrobcu keramiky Marca Corona.

 

Tomáš Hloušek: Na tento trend reaguje aj naša aktuálna ponuka farebných odtieňov škárovacích hmôt Ceresit CE 40 a silikónu CS 25. Farebný koncept je inšpirovaný farbami štyroch prírodných živlov - vzduchu, zeme, ohňa a vody. Farby vzduchu sú ľahké, čisté a decentné a medzi farbami nájdu zákazníci prírodné pastelové odtiene bielej, striebornej a šedej. A farby zeme sa perfektne hodia k obľúbeným imitáciám prírodných materiálov (drevo, kameň či mramor), s ktorými vytvárajú harmonický a jednotný vzhľad.

A aký je vývoj u formátov?

Jiří Soukup mladší: Čo sa týka formátov, tie sa neustále zväčšujú. Napr. talianska keramička ABK prišla tento rok v rámci veľkoformátových obkladov s novým netradičným rozmerom 169 x 320 cm. V roku 2017 uvidíme veľké množstvo obrovských "tapiet", ktoré sú v skutočnosti obkladmi v megaformátoch (napr. Kerlite, ABK). Veľkoformátovú dlažbu aj obklad je možné použiť aj do menších priestorov a miestnosť sa nám opticky zväčší. Všetkým odporúčame a radíme, aby sa veľkých rozmerov nebáli a začali ich používať. Veľký formát, ktorý ladí k podlahe, sa tiež často aplikuje medzi dolnými a hornými skrinkami kuchynskej linky. Výhodou je kompaktná plocha bez škár, alebo minimálny počet škár a jednoduché čistenie. Plocha navyše pôsobí celistvo a dekor na nej vynikne.

Tomáš Hloušek: Samozrejme je pri lepení veľkoformátových obkladov a dlažieb potreba poznať a rešpektovať všeobecné zásady, ktoré platia pre podklad, manipuláciu s obkladovými prvkami i spôsob lepenia. Voľba správneho lepidla je tiež dôležitá, ale v našej ponuke sú ako lepidlá CM 22 Mega formát flexible triedy S2, vhodné na megaformáty (väčšie ako 60x120 cm), tak aj triedy S1, ktorými sa štandardne lepia obklady a dlažby bežnej veľkosti.

Bližšie informácie o aktuálnom sortimente Keramika Soukup nájdete na www.keramikasoukup.sk, všetko podstatné o lepení a škárovaní obkladov a dlažieb so stavebnou chémiou Ceresit na www.ceresit.sk.

 

29.3.2017

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
EVVA
HELUZ
DOMEXPO 2018
LEIER
BAUMIT
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.