Vynikajúce riešenia, ako nájsť v malom byte viac miesta

Myslíte si, že vytvorenie optimálne priestranného bytu na rozlohe len niekoľko metrov štvorcových nie je možné? Obávate sa, že to bude na úkor dizajnu a pohodlia, ktoré k svojmu životu nevyhnutne potrebujete? V tom prípade ste na správnom mieste, pretože máme pre vás viac univerzálnych tipov, ako sa dá výberom správneho úložného systému miestnosť dobre reorganizovať.

Vstavaná alebo klasická skriňa

Ak vám neustále chýba miesto na oblečenie a drobné predmety, nainštalujte si do priestoru vstavanú skriňu. Kľúčovou výhodou tohto riešenia je schopnosť využívať dostupný priestor od podlahy po strop. Na spodných policiach môžete ukladať predmety na denné použitie a na vyšších krabice od topánok, sezónneho oblečenia alebo kufre.

Ak si ale pre viac či menej špecifický priestor systém vstavaných skríň dovoliť nemôžete, rovnako dobre vám určite poslúži klasická skriňa, ktorá vás zaujme nielen svojím objemom, ale aj originálnym a jednoduchým dizajnom.

Najnutnejšie spotrebiče

Pre malý byt je vhodné používať aj optimálne rozmery spotrebičov. Ideálne sú vstavané a len tie najnutnejšie, ktoré naozaj potrebujete. Ak napríklad rúru používate len zriedka, je lepšie ju úplne odmietnuť - dá sa predsa ľahko nahradiť multifunkčnou kompaktnou mikrovlnkou.

Tón v tóne

V malých miestnostiach môže aj malé množstvo nábytku pôsobiť objemne. Aby ste sa vyhli tomuto „vizuálnemu neporiadku“, vymaľujte steny rovnakou farbou ako skrinky a nábytok. Atmosféra v miestnosti bude potom pokojnejšia, najmä ak sa zameriate na svetlé odtiene. Vizuálne rozšíria priestor a urobia ho vzdušnejším a ľahším.

Správne svetlo

Bodové osvetlenie je skutočnou spásou pre kompaktné priestory. Namiesto jedného veľkého lustra, ktorý sám zaberie veľa miesta visiaceho zo stropu, si preto kúpte niekoľko bodových svietidiel. Pomôcť vám môže aj diódová páska po obvode stropu, bodové osvetlenie skriniek a políc pomôže vizuálne zväčšiť priestor a zvýšiť komfort miestnosti tiež. Bodové žiarovky je možné namontovať nielen na steny a stropy, ale aj do políc. Vyzerá to veľmi luxusne a pôvabne.

Usporiadanie malého priestoru je namáhavá úloha, ktorú však môžete vyriešiť aj bez pomoci skúseného dizajnéra. Základom je dobre premyslené usporiadanie a výber vhodných doplnkov, vďaka ktorým výrazne zvýšite kvalitu vášho života aj vo veľmi malom byte.

Zdroj obrázka: Gaf_Lila/Shutterstock.com