Výnimočný dizajn pre nové zážitky v záhrade

Pergoly LUKA a MIRA

Pergoly predstavujú v záhrade či na terase malú oázu pokoja. Vytvárajú elegantné prostredie a maximálne pohodlie takmer po celý rok. Hliníkové pergoly Mira a Luka ponúkajú dokonalý dizajn, funkčnosť, komfort a radosť z pobytu vonku.

Samonosné pergoly MIRA 4 a MIRA 2

Pergoly MIRA predstavujú syntézu pevnej, stabilnej konštrukcie a inovatívneho tvaru lamiel vrátane príslušných komponentov. Okrem dynamických testov spĺňajú pergoly MIRA tiež prísne nároky na statické skúšky rovnomerného zaťaženia lamiel v uzavretej polohe s hmotnosťou až 140 kg/m2. Pergoly spĺňajú požiadavky 6. triedy odolnosti proti vetru. Sú tvorené rafinovaným a inovatívnym dizajnom. Strecha je z hliníkových lamiel, ktoré možno orientovať od 0 ° do 140 ° s tesnením a bočným odtokom vody. Do pergoly možno integrovať LED bodové osvetlenie, tieniace prvky – screenovú roletu či vonkajšiu žalúziu, a tiež systém proti zasnežovaniu lamiel.

MIRA 4 je samonosná pergola so 4 základnými stojkami. Nie je závislá na umiestnenie pri budove a môže tak byť situovaná kamkoľvek. MIRA 2 je tiež samonosná pergola, ale iba s 2 základnými stojkami a kotvením do steny. Obe pergoly možno spojiť v modulovom systéme vedľa seba alebo za sebou.

Prednosti a výhody:

-         hliníkové lamely s orientáciou 0 ° až 140 °,

-         bočný odtok vody integrovaný do stojky,

-         ochrana proti dažďu a snehu (max. zaťaženie 140 kg/m2),

-         vysoká odolnosť proti vetru,

-         možnosť integrácie screenových roliet či vonkajších žalúzií,

-         možnosť afinity pergol,

-         ľubovoľná RAL farba konštrukcie vrátane antracitovej štruktúry.

Farebné vzory:

RAL 9003 biela, RAL 8014 hnedá, RAL 9006 svetlo strieborná, V01 perleťovo strieborná, RAL 7016 antracitovo šedá, V05 čierna pieskovaná.

Hliníkové látkové pergoly LUKA M a LUKA S

Pergoly LUKA sú estetickou ozdobou každej záhrady. Sťahovacia strecha je vyrobená z jediného kusu nehorľavej PVC tkaniny. Látka vykazuje vynikajúcu pevnosť a rozmerovú stabilitu, samozrejmosťou je 100 % ochrana proti dažďu a slnečným lúčom.

Trakčný systém je vyrobený z vysoko odolného ozubeného remeňa, ktorý beží na guľkových ložiskách a obzvlášť tichých vozíkoch. Toto spojenie sa vyznačuje veľmi tichým a pravidelným chodom. Čelný odtok vody je integrovanou súčasťou konštrukcie pergoly. Ovládanie pergoly je motorické.

Varianty látkových pergol LUKA S a LUKA M sa líšia iba limitnými rozmermi. Alternatívne možno spojiť dve pergoly vedľa seba, tento variant je možné objednať pod názvom LUKA S/D alebo LUKA M/D.

Prednosti a výhody:

-         nehorľavá PVC tkanina s vysokou rozmerovou stabilitou,

-         čelný integrovaný odtok vody,

-         ochrana proti dažďu a slnečným lúčom,

-         netradičný trakčný systém zaisťuje tichý chod pergoly,

-         možnosť afinity dvoch pergol vedľa seba,

-         ľubovoľná RAL farba konštrukcie vrátane antracitovej štruktúry.

Farebné vzory:

RAL 9003 biela, RAL 8014 hnedá, RAL 9006 svetlo strieborná, V01 perleťovo strieborná, RAL 7016 antracitová šedá, V05 čierna pieskovaná.

Text a foto: Isotra

www.isotra.sk