bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 16.07.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Výťah – súčasť moderného života zdravých ľudí, nevyhnutná potreba ľudí so zdravotným obmedzením

Jedným z najpálčivejších problémov bytových domov sa v posledných rokoch stala bezpečnosť výťahov. Vlastníci bytov stoja pred otázkou, ako rekonštruovať výťah v bytovom dome. Či sa uspokojiť s postupným odstraňovaním existujúcich rizík a pomaly tak zlepšovať parametre existujúceho zariadenia, alebo odstrániť všetky riziká naraz, čo znamená vymeniť takmer celý výťah. Ako vylepšiť úžitkové parametre výťahu, poradí Radislav Vymyslický, riaditeľ spoločnosti VYMYSLICKÝ – VÝTAHY, spol. s r.o.

 

Vylepšenie úžitkových parametrov výťahu od VYMYSLICKÝ – VÝTAHY

Výťahy musia dnes spĺňať okrem bezpečnostných požiadaviek aj požiadavky pre bezproblémové používanie osobami so zníženou (sťaženou) pohyblivosťou. To znamená, vyžaduje sa väčšia kabína, rúčka v kabíne, sedačka v kabíne, automatické dvere, keď vozičkár, človek s barlami, príde k výťahu, stlačí tlačidlo a výťah po príjazde automaticky otvorí dvere, alebo keď človek príde do stanice, dvere sa automaticky otvoria a môže pohodlne vystúpiť bez toho, aby musel dvere tlačiť alebo ťahať.
V roku 2013 spoločnosť VYMYSLICKÝ – VÝTAHY vyvinula a uviedla na trh unikátne automatické dvere, ktoré sú špeciálne určené pre bytové domy, kde sú pôvodné výťahové šachty úzke a výťahy sa nedajú osadiť dverami, ktoré majú čistú šírku vstupu 80 cm. Tento problém vyriešil typ dverí 6ADC800, pričom zákazníci oceňujú vysoký komfort prepravy objemnejších vecí, ako sú napr. detské kočíky a invalidné vozíky.
Ďalším významným aspektom je to, že novo navrhované výťahy môžu byť energeticky šetrné a ekologické, bez alebo s minimálnym použitím mazív. Po celom Slovensku je mnoho bytových domov, ktoré nemajú nástupnú stanicu do výťahu na prízemí a ľudia musia po schodoch vyjsť na prvé poschodie. Až potom môžu nastúpiť do výťahu a dopraviť sa do ďalších podlaží. Dôvodom je strojovňa, ktorá sa nachádza priamo na prízemí. Toto nešťastné riešenie dokázali projektanti firmy VYMYSLICKÝ – VÝTAHY vyriešiť posunutím strojovne do bočnej časti existujúcej strojovne a výťahová šachta sa zväčšila až dole na prízemie. Výťah dnes už jazdí od prízemia, čo ocenia najmä starší či imobilní ľudia a mamičky s kočíkmi.

Tradičný český výrobca výťahov

V roku 1992 združenie živnostníkov založilo spol. s r.o., ktorá pod názvom VYMYSLICKÝ – VÝTAHY spol. s r. o. pôsobí na trhu s výťahmi dodnes a každoročne svoj podiel zvyšuje. Výroba je prevažne sústredená v Uherskom Hradišti – Jarošově, kde boli v minulých rokoch vybudované nové výrobné priestory.
Servisnú a obchodnú sieť má firma zavedenú vo všetkých krajských a mnohých okresných mestách Českej republiky.
Pôsobí aj na zahraničnom trhu, a to ako vlastnými dodávkami, tak i prostredníctvom obchodných a servisných partnerov. Dlhoročné skúsenosti s našimi výťahmi majú aj v Rusku, Poľsku, Chorvátsku, Slovinsku a v Srbsku.
Do týchto krajín firma dodáva zahraničným partnerom kompletné dodávky výťahov, zabezpečuje metodickú a servisnú činnosť.

Z portfólia služiebVYMYSLICKÝ – VÝTAHY

Poradenská služba, projekcia výťahov
Firma má dve projekčné kancelárie, a to v Uherskom Hradišti a v Zlíne.
Naši projektanti v plnej miere zaisťujú technickú podporu zákazníkom. Našimi zákazníkmi sú i projekčné kancelárie. Investorom, ktorí si u nás objednajú dodávku výťahu, sme metodicky nápomocní pri stavbe šachiet.

Revízie, revízne skúšky, opravy, stredné a generálne opravy
Zaisťujeme formou komplexného servisu 1 950 výťahov rôznych typov zo servisných stredísk. Servis nami vyrobených a namontovaných výťahov v iných regiónoch zaisťujeme zmluvnými partnermi po celom území ČR a SR.

Výroba ručných a automatických dverí, výroba výťahových klietok a kabín, šachtových konštrukcií
V uplynulých rokoch sme vyrobili a uviedli do prevádzky každoročne viac než 350 výťahov.

Modernizácia výťahov
Vzhľadom na to, že sme výrobca samočinných dverí a výťahových kabín, sme schopní urobiť akýkoľvek typ výťahu a uviesť ho v súlade s požiadavkami EÚ.
Výťahy vybavujeme vlastnými výrobkami, čím zaisťujeme vysokú kvalitu a ľahko dostupnú dodávku náhradných dielov.
Klientom, ktorí s nami uzatvoria zmluvu o dielo na modernizáciu výťahu, môžeme po dohode poskytnúť rozloženie financovania zákazky do dlhšieho časového obdobia.

Predaj výťahových komponentov
Nami vyrábané komponenty dodávame výťahárskym firmám, ktoré komponenty montujú do ich dodávok výťahov. Po dobu 18 rokov sa naša firma špecializuje na výrobu výťahových dverí, klietok a kabín. Vyrábame ich pomocou moderných technológií, veľký dôraz kladieme na presnosť, vysokú kvalitu a spoľahlivosť.

Dodávky a montáž výťahov
Nami vyrobené výťahy všetkých typov dodávame a montujeme do nových objektov i pôvodných šachiet, a to od štandardných, lacných až po výťahy luxusné a exkluzívne. Povrchovú úpravu prispôsobujeme prianiu zákazníka: komaxit, nehrdzavejúca oceľ, mosadz, Plast Max, Polyrey.
Štandardným a zároveň najlacnejším variantom je z dôvodu vlastnej modernej komaxitovne, nástrek vypaľujúcou farbou Komaxit. Túto úpravu dodávame v cene úpravy vrchného náteru.

Všetky výťahy dodávame podľa požiadaviek EN 81 s patričnými certifikátmi.
Výťahy sú pred odovzdaním zákazníkovi preskúšané autorizovanou osobou: TUV alebo TI SR. Sme držiteľmi certifikátu ISO 9001, 14001, 18001. Dodávky výťahov sú v krátkych dodacích lehotách. Na odovzdané výťahy poskytujeme záruku podľa zvoleného spôsobu realizácie od 24 do 72 mesiacov.

Pracovníci nášho obchodného oddelenia vás radi s našimi výrobkami zoznámia, navrhnú typ výťahu a jeho riešenie, poprípade vám ukážu dodané výťahy s ohľadom na región.


Kontaktujte naše obchodné oddelenie:
Uherské Hradiště – sídlo společnosti
Jiří Bednařík, obchodný riaditeľ
Tel.: +420 737 433 184

Bratislava
Peter Ďuriš
Tel.: 0911 435 364

Trnava
Stanislav Bednárik
Tel.: 0914 334 580
Marcel Ujlaky
Tel.: 0914 334 581


 

1.10. 2014

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
LEIER
EVVA
HELUZ
BAUMIT
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.