bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 15.08.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Využite váš balkón na maximum

V súvislosti s obnovou a zatepľovaním bytových domov sa musíme zaoberať aj problematikou riešenia poškodených a často aj životu nebezpečných balkónov.
Výmenou balkónov okrem odstránenia funkčných nedostatkov pomôžeme zjednoteniu fasády a jeho presklenie prispeje k zväčšeniu obytnej plochy a širšiemu využitiu balkóna či lodžie.

 

Najväčšie závady na balkónoch sú pozorovateľné na balkónových zábradliach a ich kotvení do nosnej konštrukcie. Pri starších bytovkách už bývajú značne skorodované a ich oprava prakticky neprichádza do úvahy. Zateplenie takéhoto domu bez kompletnej výmeny balkónových zábradlí a ich kotvenia môže do budúcna priniesť zásadné problémy a vyžiada si nakoniec oveľa väčšie výdavky na strane vlastníkov bytov.
Riešením sú moderné zábradlia pre balkóny a lodžie s hliníkovou konštrukciou. Tieto sú veľmi estetickým, účelným a moderným riešením dnešnej panelovej výstavby.
Pri výbere vhodného balkónového systému pre obnovu je kľúčovým parametrom jeho dlhotrvajúca odolnosť a variabilita. Výberu dodávateľa treba venovať čas, overiť si kvalitu a skúsenosti výrobcu aj realizačnej spoločnosti. Niekoľko systémov, ktoré je možné prispôsobiť všetkým typom balkónov nám predstaví spol. KOHI-MONT s.r.o.

HLINÍKOVÝ SYSTÉM ZÁBRADLIA PRE BYTOVÉ DOMY

S vývojom a novými skúsenosťami prichádza spol. KOHI-MONT s novým typom hliníkového zábradlia pre bytové domy s názvom Montalu CLIP.
V dnešnej dobe revitalizácie a obnovy panelových domov je tento systém najvhodnejším riešením pre jeho dlhotrvajúcu odolnosť a variabilitu. Je možné ho prispôsobiť všetkým typom balkónov. Systém hliníkového zábradlia vychádza z rámového systému Štandard. Nový systém zábradlia CLIP však prichádza s úplne odlišným konceptom dizajnu pre vytvorenie estetického vzhľadu budovy.

Zábradlie sa skladá z hliníkových profilov, ktorých farebnosť je možné prispôsobiť požiadavkám zákazníka. Ako výplň hliníkových rámov sú k dispozícii farebné vysokotlakové laminátové dosky MAX Exterior spĺňajúce požiadavky na protinárazovú a požiarnu odolnosť alebo bezpečnostné sklo
Conex s čírou, mliečnou alebo farebnou fóliou. V spodnej časti hliníkového rámu sú drenážne otvory pre odtok kondenzátu. Hliníkové zábradlia je možné použiť v rámci novej výstavby, ako aj pri prestavbe balkónov a lodžií náhradou za staré oceľové skorodované konštrukcie.

Systém hliníkových zábradlí ponúka nespočetné množstvo technologických riešení, ktoré je možné vzájomne kombinovať a prepájať. Konštrukcia zábradlia je kvalitnou prípravou na dodatočné zasklenie balkónu či lodžie pomocou zasklievacích rámových alebo bezrámových systémov.

Celoročné využitie balkóna? Preskliť! ZASKLENIE MONTALU Štandard

Ide o rámový systém zasklenia. Systém sa skladá  z rámu a výplní. Výplne sú pohyblivé v oboch smeroch na 2, 3 a 4 radových koľajnicových systémoch. Pojazdné kladky sú z nehrdzavejúceho materiálu, čím je zabezpečená vysoká životnosť. Hliníkové rámy sú medzi sebou tesnené mohérovým tesnením. Toto tesnenie, ktoré je po celom obvode rámu, spoľahlivo chráni vnútorný priestor pred vonkajšími vplyvmi a zabraňuje nežiaducemu búchaniu rámov pri nárazovom vetre. Výplň tvorí sklo alebopolykarbonát (4 – 10 mm), vytesnený silikónovým zasklievacím tmelom alebo profilom. Pre bočné presklenie sa používa 2-radový systém alebo fix-rám s možnosťou výberu rôznych čírych, matných a nepriehľadných výplní.

 

ZASKLENIE MONTALU KLASIK

Klasik je bezrámový systém, ktorý je tvorený tabuľami 6 mm kaleného skla. O ich pohyb sa starajú  2, 3 a 4 radové koľajnicové systémy, pohyblivé v oboch smeroch. Pojazdné kladky sú z nehrdzavejúceho materiálu, čím je zabezpečená vysoká životnosť. Spodné vodiace rámy sú vyrobené z hliníka a medzi sebou sú tesnené  silikónovým tesnením. Toto tesnenie chráni vnútorný priestor pred vonkajšími vplyvmi a zabraňuje nežiaducemu vetru.
Výplň tvorí 6 mm kalené bezpečnostné sklo. Pre bočné presklenie je k dispozícii 2-radový systém.

ZASKLENIE MONTALU LUX

LUX je bezrámový otočný systém. Zasklievací systém je z číreho bezpečnostného skla hrúbky 6 mm uložený na vodiacich hliníkových profiloch. Jednotlivé tabule skla sú vsadené do plastových a nehrdzavejúcich komponentov a takto sú uložené vo vodiacich koľajniciach.
Po montáži sa tabule vo vodiacej koľajnici dajú jednoducho posunúť a následne otočiť – otvoriť.
Systém LUX je určený pre zasklenie lodžií, balkónov a výklenkov domu. Zaisťuje minimalizáciu tepelných strát, ochranu proti nepriazni počasia, hluku, prachu a exhaláciám.

FÍNSKE ZASKLENIE cover GLOBAL

Tabule skiel systému COVER GLOBAL môžu mať hrúbku od 6 mm do 12 mm v závislosti od požadovanej výšky zasklenia. Sklené výplne nemajú vertikálne orámovanie a pri zatvorení všetkých tabúľ tieto tvoria na pohľad súvislú sklenenú plochu. Tabule skiel sa posúvajú a vytáčajú do vnútra balkóna alebo terasy. Tabule prechádzajú cez 90, 45, 135 uhol lomu. Takto je možné zhrnúť tabule skiel aj na oboch stranách lodžie, ako aj realizovať zasklenie atypických rozmerov. Pohyb a vytáčanie sklenenej tabule je realizované dvojicou plastových otáčajúcich koliesok pohybujúcich sa v dutine hornej koľajnice a dvojicou v dolnej koľajnici. V súčasnosti je vo vývoji nový zasklievací systém, ktorý nahradí systém Cover. Oproti pôvodnému systému bude vylepšený a esteticky dokonalejší.

KOHI-MONT – inovácie v oblasti obnovy balkónov a lodžií

Spoločnosť KOHI-MONT s.r.o. pôsobí v oblasti obnovy bytových domov 5 rokov a od roku 2009 rozšírila svoje aktivity aj na český trh.
Za toto obdobie sme zrealizovali desiatky bytových domov. Spoločnosť sa spočiatku v rámci obnovy výrazným pomerom venovala zasklievaniu balkónov. Avšak požiadavky trhu nás viedli k hľadaniu nových možností a technických riešení širšej komplexnej obnovy nevynímajúc sanácie havarijných stavov na lodžiách a balkónoch panelových bytových domov.
Spolu s tímom konštruktérov a projektantov sa nám podarilo vyvinúť niekoľko variantov možností komplexnej výmeny hliníkového zábradlia a zasklenia lodžií pre obytné domy tak, aby sa nezmenšoval priestor na balkóne. V súčasnej dobe sa firma KOHI-MONT, s.r.o. radí medzi popredných slovenských výrobcov a dodávateľov či už stavebných výrobkov z hliníka, ako aj samotných hliníkových profilov a príslušných komponentov. Výrobná plocha závodu je 1 300m2 a do konca roka pribudne ďalších 1 300m2 skladovej a výrobnej plochy. Ročne spracujeme hliník o objeme cca. 120 – 150 ton. Vďaka našej vybavenosti modernými technológiami na spracovanie hliníkových profilov sme schopní spracovať rôzne druhy zákaziek rýchlo a efektívne.

Viac informácií o výmene a obnove balkónov pre váš bytový dom nájdete na
www.montalu.skwww.zasklievanie-balkony.eu

 

29.9. 2014

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
EVVA
HELUZ
LEIER
BAUMIT
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.