bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: T O P K Ú R E N I E ! ! ! Tu nájdete užitočné rady ako u š e t r i ť . Naviac máte možnost sa zapojiť do diskusie v diskusnom fóre aj za článkom!
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

XX-Large stavby najväčšie realizácie LLENTABu

Niekedy pre vašu činnosť bežná hala nestačí – sú veci, na ktoré potrebujete naozaj rozmerný a priestranný objekt. Systém oceľových hál LLENTAB však zvládne aj také konštrukcie!

Veľké rozmery a niekedy aj zložitá konštrukcia hál so sebou pochopiteľne nesú zvýšené nároky vo všetkých fázach projektu. Počínajúc prvými návrhmi a plánmi cez statické posúdenie a projekciu až k samostatnej výrobe jednotlivých profilov. Nasleduje doprava na stavenisko, montáž, koordinácia na stavbe a dokončovacie práce.
Systém LLENTAB je však na tieto možnosti pripravený.
Počas projekčnej fázy na väčších a zložitejších projektoch spolupracuje niekoľko projektantov. Projekt haly ICA, postavenej v roku 2005 vo švédskom Helsingborgu, bol konštrukčne dosť náročný, jednotlivé časti objektu majú rôznu výšku a bolo treba zvládnuť nadväzujúcu montáž technológií na skladovanie materiálu. V jednej chvíli na tomto projekte pracovalo až deväť projektantov. Veľkým projektom sa dokáže prispôsobiť aj výroba jednotlivých dielov oceľových hál bez ujmy na iných zákazkách. V čase, keď sa vyrábajú rozmerné profily na veľké haly, výroba profilov na súbežných menších projektoch postupuje nespomaleným tempom ďalej. Aby montáž na stavbe prebiehala rýchlejšie, niektoré časti sa montujú už vo výrobe. Napríklad špeciál-ne kotviace prvky sú pripevnené k časti stĺpa už vo výrobnom závode a na miesto stavby sa privezú už zostavené. Tým sa značne zrýchľuje a spresňuje osadenie konštrukcie. Hala tak na mieste nevzniká zdĺhavo po jednotlivých dieloch, ale dvíha sa v celých blokoch.
To urýchľuje celú montáž, a dokonca ju aj zlacňuje. Žeriavy na dvíhanie profilov nemusia byť totiž na stavbe po celý čas výstavby nosnej konštrukcie.
Príklady realizovaných veľkých hál nájdete v pripojenej tabuľke. V súčasnosti sa montuje hala Sapa aréna v meste Vetlanda vo Švédsku. Pôdorysná plocha arény bude 13 200 m2 a hala je určená na pozemný hokej, ktorý sa vo Švédsku teší veľkej obľube. Veľké haly môžu mať tiež prekvapivé vedľajšie využitie, napríklad spoločnosť DHL využila strechu haly Prologis vo švédskom Jönköpingu ako úžasný priestor pre svoju reklamu (nápis je dlhý 100 m). Reklama je určená pasažierom dopravných lietadiel, za jasného počasia je totiž neprehliadnuteľná.
Jazdiarne realizované firmou LLENTAB 

Jazda na koni a montované oceľové haly LLENTAB? Oboje ide veľmi dobre dohromady!
Dosvedčujú to realizácie jazdiarní ako na Slovensku, tak v Českej republike.

V Hosťovej pri Nitre sme pre spoločnosť Alternative Business Development realizovali jazdiareň na westernovom ranči. Hala poskytuje po celý rok a za každého počasia ideálne podmienky nielen na jazdecký tréning, ale aj na usporadúvanie súťaží.
Objekt sa skladá z dvoch častí – hlavnej haly vysokej 5 m s pôdorysom 59,8 × 36,9 m a prístavby (otvorená stajňa) s pôdorysom 59,8 × 6,6 × 3,5 m. Súčasťou haly sú veľké posuvné oceľové vráta 6 × 4 m v oboch štítových stenách.
Hala je nezateplená a okrem tribúny je vybavená boxmi na prechodné ustajnenie koní a zavlažovaním pieskového povrchu. Zaujímavosťou je vetrací štít pozdĺž hrebeňa strechy, ktorý prispieva k dôkladnému odvetraniu haly.
Ako vyplýva zo zamerania farmy, nejazdí sa tu klasický parkúr ani drezúra, ale westernové disciplíny. Hala je veľmi významným faktorom pre komfort všetkých majiteľov koní a ďalších užívateľov a návštevníkov ranča. V podobnom vyhotovení sme v lete roku 2010 realizovali aj jazdiareň pre pána Milana Klimčíka v obci Novoť neďaleko Žiliny. Ide o neizolovanú halu s rozmermi 40 × 27 × 4,5 m. Hala slúži ako krytá jazdiareň na tréning jazdeckých koní.

Prvou jazdiarňou realizovanou firmou LLENTAB v ČR bola krytá jazdiareň v obci Tetčice na južnej Morave.V týchto dňoch dokončujeme v spolupráci s firmou Šmak výstavbu jazdeckého klubu Viničné Šumice. V areáli bude jazdiareň veľkosti 64 × 31,5 × 4,5 m s profesionálnym zázemím a podmienkami. Ďalším objektom je sklad sena a poľnohospodárskej techniky a napokon tretí objekt, ktorý tu realizujeme, je kruhová jazdiareň na drezúru koní. Túto jazdiareň tvorí polygonálny dvanásťstran krytý ihlanovou strechou. Súčasťou areálu je objekt na ustajnenie koní a tiež objekt samotného zázemia pre jazdcov a návštevníkov. Veríme, že investor aj všetci užívatelia a návštevníci budú spokojní.
Hangáre od firmy LLENTAB

Po celej ČR LLENTAB postavil športové haly a športové stavby pre mestá, mestské časti, firmy, jednotlivcov aj školy. Všeobecne pre športové haly a stavby je výhodné, že konštrukcia LLENTAB umožňuje veľké rozpätia hál bez vnútorných podpier.

Medzi realizácie športových stavieb môžeme zaradiť výstavbu hangárov, ako aj výstavbu stavieb pre malé letiská.

Jednou z takýchto stavieb bol hangár
o rozmeroch 35,10 x 30,10 m a výške 6,10 m, vystavaný LLENTABom v roku 2004 pre letisko Klatovy, ktorý je určený pre servis lietadiel. Stavba bola izolovaná, a to tak, že na streche bol použitý typ 5 izolácie a na stenách typ 4F.
Ďalším príkladom realizácie haly tohto typu bola pre našu spoločnosť výstavba hangáru v Kyjove pre Aeroklub Holešov rozmerov 20,10 x 40,60 m a výške 3,80m. Celá táto stavba bola stavbou neizolovanou.
Nedávno LLENTAB dokončil ďalší hangár v Českej republike. Po predchádzajúcich realizáciách v Klatovoch a v Kyjove LLENTAB dokončil kryté stanovisko vrtuľníka pre klienta STAUNER PALET s.r.o.
Hangáre realizovali aj ostatné sesterské spoločnosti našej firmy. Najzaujímavejšou stavbou tohto segmentu je stavba hangáru pre dopravné lietadlá na letisku Lecha Walesu v Gdaňsku.

Viac informácií nájdete na
www.llentab.sk, www.ocelovehaly.sk
FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
HELUZ
LEIER
EVVA
BAUMIT
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.