bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Za polstoročie dodali v ôsmich generáciách 3,7 milióna Canterov

V marci 1963 prišiel na trh nákladný automobil Fuso Canter v prvej generácii. O 50 rokov a osem generácií neskôr ho Daimler oslavuje ako predajný šláger s počtom viac ako 3 700 000 predaných jednotiek na celom svete od uvedenia na trh. Ľahký nákladný automobil Fuso Canter je vlajkovou loďou dcéry spoločnosti Daimler, Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC) a zákazníkmi je žiadaný vo viac ako 150 krajinách na celom svete. Pre európsky trh sa Fuso Canter od roku 1980 vyrába v portugalskom Tramagale. V Európe sa teší stále väčšej obľúbenosti.


Stručný portrét Fusa Canter

V marci v roku 1963 prišiel na japonský trh model T720, ľahký trambus s užitočným zaťažením dve tony, ako prvá generácia Cantera. Odvtedy uplynulo pol storočia. Aktuálny model patrí do ôsmej generácie Cantera a je vyjadrením ustavičného technologického vývoja. Fuso Canter Eco Hybrid tak spája maximálnu hospodárnosť paliva s najvyššou ohľaduplnosťou voči životnému prostrediu. Umožňuje to inovatívna kombinácia dvojspojkovej prevodovky DUONIC s hybridnou technológiou. Hybridný variant sa okrem európskeho trhu postupne dostane do ponuky aj na ďalších trhoch – od februára 2013 aj v Austrálii ako na jednom z najdôležitejších trhov odbytu pre Fuso.

Od minulého roka sa Fuso Canter v Európe dodáva aj v hybridnom variante, ktorý spotrebuje až o 23 % menej paliva ako porovnateľný konvenčný Fuso Canter a amortizuje sa v priebehu troch až štyroch rokov.

Palivovo úsporný Fuso Canter Eco Hybrid získal v Írsku cenu Best Energy Efficient Product na európskej výstave SEAI Energy Show 2013 (Sustainable Energy Authority of Ireland) v Dubline. Hybridné nákladné vozidlo získalo aj prestížnu cenu Irish Green Commercial of the Year 2013. Fuso Canter Eco Hybrid vstúpil v Japonsku dokonca do histórie prestížnej ceny RJC Car of the Year Award. Táto cena pre Fuso Canter bola na konferencii Automotive Researcher´s and Journalist´s Conference (RJC) koncom minulého roka prvý raz udelená výrobcovi úžitkových vozidiel.

„Sme hrdí na úspechy, ktoré s Fusom Canter slávime už viac ako 5 desaťročí,“ zdôrazňuje Dr. Albert Kirchmann, prezident a výkonný riaditeľ MFTBC. „50 rokov histórie výrobku dokazuje dôveru a spokojnosť našich zákazníkov s Fusom Canter, ktorý sa vyznačuje vysokou palivovou úspornosťou a vysokou celkovou hospodárnosťou.“ Dr. Kirchmann ďalej vysvetľuje: „Cieľ našej stratégie rastu ,FUSO 2015’ spočíva v tom, aby sme sa stali u zákazníkov ‚číslom jeden’,  a to najmä na rodnom trhu v Japonsku. Preto je naším hlavným cieľom, ponúkať našim obchodným partnerom vhodné výrobky, riešenia a služby.“ Spoločnosť počíta v tomto roku s celkovým počtom 40 uvedení na trh – v tom sú aj nové varianty výrobkov a nové segmenty trhu.

Okrem 50. výročia nákladného auta Fuso Canter oslavuje dcérska spoločnosť MFTBC, založená v januári roku 2003, desaťročné jubileum a 80. narodeniny značky Fuso, ktorá existuje od roku 1932. MFTBC predáva pod osvedčenou značkou Fuso široké portfólio výrobkov, ktorého súčasťou sú okrem iných ľahké nákladné vozidlá Canter a Guts, stredne ťažké nákladné vozidlo Fighter, ťažké nákladné vozidlo Super Great, mestský autobus Aero Star a turistický autobus Aero Queen.

 www.fuso-trucks.sk

 

18.9. 2013

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
BAUMIT
HELUZ
LEIER
DOMEXPO 2018
EVVA
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.