bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 16.07.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Základom smart domácnosti je alarm!

Zabudli ste vypnúť rýchlovarnú kanvicu pri odchode do práce? Zase ste zabudli zhasnúť vonkajšie osvetlenie? Chceli by si dať vyhriať bazén pred tým, ako prídu deti zo školy? Dnes to nie je vzdialený sen, alebo fantázia z amerických filmov.  Trendom modernej domácnosti je totiž smart domácnosť. Na to nepotrebujete zložité a nákladné systémy. O všetko sa postará jeden kvalitný zabezpečovací systém.

Každý z nás sa niekedy stretne so situáciami, ktoré si vyžadujú rýchlu a pohotovú reakciu. Či už je to únik vody, požiar alebo zlodej. Riziko vzniku týchto situácií je potrebné eliminovať a súčasne zariadiť monitoring všetkých rizikových miest vo vašej domácnosti. S tým vám pomôže elektronický zabezpečovací systém (alarm). Ten je v mysliach mnohých ľudí iba systém, ktorý v prípade vykradnutia dokáže „hulákať“ na ulicu, poprípade poslať správu na pult centralizovanej ochrany. Opak je však pravdou. Moderné a kvalitné elektronické bezpečnostné systémy totiž dokážu ovládať až 32 veci v domácnosti. Je len na vás, čo všetko v domácnosti chcete mať smart!

Jeden systém, veľa možností

Smart domácnosť môžete pohodlne ovládať prostredníctvom webového rozhrania, alebo mobilného telefónu. Jednotlivé kritické situácie sú automaticky hlásené na váš mobilný telefón prostredníctvom výstražného volania alebo SMS. Rovnako máte k dispozícii aj mobilnú aplikáciu, kde si priamo môžete manažovať a ovládať svoj domov. Nie je nič jednoduchšie ako ovládať vaše spotrebiče na diaľku cez alarm, ktorý dokáže profesionálne chrániť.

 

V prípade poplachu systém zavolá majiteľovi bytu a súčasne môže poslať varovnú SMS na vybrané telefónne čísla. Celý život v dome tak máte plne pod kontrolou. Súčasne si môžete kedykoľvek vizuálne skontrolovať váš dom prostredníctvom detektorov s kamerou. O každej nevítanej návšteve tak budete mať dokonalý prehľad. „Ak chcete byť však skutočne smart, myslíte aj na to, či jednotlivé prvky medzi sebou komunikujú bezpečne, majú záložné zdroje, alebo v prípade ťažkostí vám poisťovňa vyjde v ústrety,“ konštatuje Ján Dérik zo spoločnosti Jablotron Slovakia. Doplnkovými službami je napríklad monitoring množstva spotrebovanej elektriny. Jednoduché nastavenie vám umožní mať notifikácie pri prekročení teploty, alebo on-line si pozerať históriu  všetkých nebezpečných udalostí v dome. Smart domácnosť tak máte na dosah. Kvalitný alarm tak v praxi bez problémov nahrádza rôzne SMART riešenia a pritom zostáva profesionálnym zabezpečovacím systémom uznávaným poisťovňami.

Čo všetko viete ovládať alarmom?

  • Automatické ovládanie zavlažovania, osvetlenia v záhrade
  • Automatické vetranie skleníka
  • Automatické ovládanie krytu bazéna, ohrevu vody, alebo filtrácia vody v bazéne
  • Ovládanie žalúzií, kúrenia, osvetlenia, klimatizácie, vybraných elektrických zásuviek, garážových a vstupných brán
  • Sledovanie spotreby energií v domácnosti, šetrenie energií
  • Monitorovanie teploty, rozbitia skla
  • Zapínanie a vypínanie svetiel, uzavretie vody, plynu

 

www.jablotron.sk
 

22.12.2017

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
EVVA
DOMEXPO 2018
BAUMIT
HELUZ
LEIER
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.