bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 16.07.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Zelené riešenia pre vykurovanie a ohrev vody

Tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive
Tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive

Trvalá udržateľnosť, najvyššia energetická efektívnosť a nízke prevádzkové náklady hrajú v oblasti vykurovacích technológií čoraz dôležitejšiu rolu. Touto cestou zákazníci šetria nielen svoje peniaze, ale aj životné prostredie. Ako zdroj bezplatnej energie môžu využiť vzduch, vodu alebo zem. A to aj vďaka štátnym dotáciám.

Tie sa vzťahujú aj na flexibilné tepelné čerpadlá značky Vaillant s označením Green iQ, ktoré slúžia na vykurovanie, chladenie a prípravu teplej vody. Ide o vysoko účinné technológie s nízkymi emisiami a so schopnosťou inteligentného internetového pripojenia.

Nová éra tepelných čerpadiel

Nové tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive
Nové tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive

Nová generácia tepelných čerpadiel s označením Green iQ zahŕňa inovatívne a univerzálne tepelné čerpadlá flexoTHERM exclusive a flexoCOMPACT exclusive. Využívajú flexibilne každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Životné prostredie totiž môže poskytnúť až 75 % potrebnej energie zadarmo. Tepelné čerpadlá Green iQ sú účinnejšie než podobné zariadenia na trhu. Majú veľmi tichú prevádzku vďaka dôkladnému tlmeniu vibrácií a efektívnej zvukovej izolácii. V súlade s novou európskou smernicou ErP sa zaraďujú do triedy „A++“. Tieto zariadenia majú novovyvinutý vysokoúčinný chladivový okruh, ktorým dosahuje tepelné čerpadlo vyššie COP. Ideálne sú pre novostavby, modernizácie, pre rodinné domy aj menšie bytové domy. Možno ich inštalovať rýchlo a ľahko do technickej miestnosti, ale aj kdekoľvek do domu. Ich konštrukcia pozostáva z kvalitných a recyklovateľných materiálov.

Flexibilné využitie

Nové tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive
Nové tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive

Pokiaľ ide o flexibilitu tepelných čerpadiel s označením Green iQ, pokiaľ sa zákazník rozhodne pre typ zem/voda, potrebné bude zavedenie geotermálnej sondy zvisle do zeme alebo realizácia zemného horizontálneho kolektora. Ak si zvolí typ voda/voda, nevyhnutná je studňa alebo iný výdatný zdroj vody. Pokiaľ chce tepelné čerpadlo Green iQ vzduch/voda, značka Vaillant ponúka vonkajšiu jednotku aroCOLLECT, ktorá sa inštaluje na pozemku a vyžaduje len minimálny priestor. Bez straty účinnosti môže byť umiestnená až 30 m od tepelného čerpadla. Toto riešenie je vhodné pre jedno aj viacgeneračné rodinné domy. Zariadenie využíva teplo zo vzduchu až do - 22 °C. Tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive je pripravené aj na spoluprácu so zásobníkmi teplej vody geoSTOR VIH RW 300 alebo s multifunkčným zásobníkom allSTOR exclusive. Zásobníky možno ľahko integrovať do existujúceho vykurovacieho systému alebo ich použiť pre rozšírenie na hybridný systém. Tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive slúži na vykurovanie, chladenie aj na prípravu teplej vody. Ponúka najvyšší komfort teplej vody na minimálnom priestore, predstavuje totiž kombináciu tepelného čerpadla a 185 l zásobníka teplej vody v jednom zariadení.

Regulovateľné cez smartfón

Tepelné čerpadlá s označením Green iQ možno ovládať aj na diaľku cez smartfón alebo tablet, a to s ekvitermickým regulátorom multiMATIC 700 a voľne dostupnej aplikácii multiMATIC. Vďaka regulátoru multiMATIC 700 pracujú zariadenia s vysokou efektívnosťou a môžu dosiahnuť najvyššie triedy energetickej účinnosti A ++ a A +++. Tak šetria nielen peniaze, ale aj životné prostredie. S tepelnými čerpadlami Green iQ môžu domácnosti ušetriť aj prostredníctvom štátneho programu na podporu ekologických zdrojov.

 

www.vaillant.sk

 

21.11.2016

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
LEIER
HELUZ
BAUMIT
EVVA
DOMEXPO 2018
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.