bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 24.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Zimné záhrady.Príroda už nemôže byť bližšie. Časť prvá.

Zimná záhrada je snom nejedného majiteľa rodinného domu. Impulzom pre jej vybudovanie môže byť túžba prepojiť komfort interiérového bývania s pobytom v prírode aj v zimnom období alebo snaha využiť ju ako doplnkový zdroj energie.

Skôr ako oslovíte projektanta, mali by ste vedieť, čo od zimnej záhrady očakávate. Má to byť obytný priestor či skleník, alebo vďaka nej chcete znížiť spotrebu energie v dome? Odpoveď na túto otázku je dôležitá pre projekt, konštrukciu stavby, použitý materiál aj vybavenie zimnej záhrady. Žiaľ, len jedna z funkcií môže byť dominantná.      

Výber vhodného konštrukčného materiálu na zimnú záhradu závisí od spôsobu využitia, veľkosti, a tvaru, estetických požiadaviek, a nie v poslednom rade aj od finančných možností.
Drevo ako tradičný materiál je príjemné na pohľad a dotyk, avšak citlivé na zmeny vlhkosti a náročné na údržbu.
Plastové konštrukcie majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti, sú nenáročné na údržbu a cenovo prístupné. Majú však menšiu rozmerovú stálosť a obmedzené statické možnosti. Hodia sa na menšie zimné záhrady využívané celoročne ako obytný priestor.
Najpevnejší materiál je kov (oceľ, hliník), ktorý umožňuje vytvárať subtílne konštrukcie a veľké nedelené presklené plochy. Tento materiál ošetrený proti korózii je vhodný do vlhkého prostredia skleníka. Dobrým riešením sú aj kombinácie drevo - hliník alebo drevo - plast.
Zasklené plochy tvoria podstatnú časť obvodového plášťa zimnej záhrady. Ich úlohou je umožniť prístup svetla, no na druhej strane musia chrániť pred mrazom, nadmerným slnečným žiarením, hlukom a odolávať nárazom. Podľa toho, na aký účel bude záhrada slúžiť sa používajú na zasklenie jednoduché sklenené tabule, izolačné bezpečnostné dvoj alebo trojsklo, tepelné zrkadlá či priesvitný polykarbonát.

Veľkú úlohu zohráva sklon sklenených plôch. Málo sklonené plochy prepúšťajú veľa žiarenia, a preto sa v letných mesiacoch priestor nadmerne prehrieva. Zvislé alebo strmé plochy v lete odrážajú slnečné žiarenie a v zime umožňujú jeho lepšie prenikanie, vďaka tomu sú teplotné pomery v zimnej záhrade vyrovnanejšie. Na vnútornú klímu v zimnej záhrade majú vplyv aj tvar, poloha a jej umiestnenie vzhľadom k domu.

Firma Techcon-SK spol. s.r.o. sa zaoberá navrhovaním, technickým poradenstvom, výrobou a montážou zimných záhrad po celom území  Slovenska v spolupráci s anglickou spoločnosťou Ultraframe.Ponúkame možnosti, ktoré Vám pomôžu uskutočniť svoj sen. Zimná záhrada celkom iste oživí nielen interiér ale aj exteriér. Nech si vyberiete čokoľvek, môžete si byť istí vlastnosťami , ktoré zvýšia Vaše pohodlie v budúcich rokoch.

 Techcon-SK spol. s.r.o.
Mostová 617, 925 07
tel.: +421/917 124 289
e-mail: info@zimne-zahrady.com
web: zimne-zahrady.com

 

11.10. 2013

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
REKLAMA
BAUMIT
EVVA
DOMEXPO 2018
LEIER
HELUZ
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  E-FILIP Stavebne a Energeticke Poradenstvo  Tipy ako šetriť pri kúreni  www.topkuchyna.sk  www.toptechnologie.sk  AUTOBAZAR
 
created by: CTS Europe s.r.o.