4 skvelé tipy na jednoduchú výzdobu vašej obývačky

Premýšľali ste, aký druh dekorácie môže transformovať a oživiť vašu obývaciu izbu. Možno budete prekvapení, ale nie vždy to musia byť len drahé bytové doplnky. Pohodlie a príjemná atmosféra obývacej izby môže byť založená aj na úplne jednoduchých trikoch, s ktorými vás v našom ďalšom zaujímavom článku zoznámime.

Tu je niekoľko efektívnych techník dekorácie obývačky.

Začnite pekne od podlahy

Aj keď dnes mnohí opúšťajú koberce v prospech moderných podláh, tento dekoračný prvok robí miestnosť pohodlnejšou, útulnejšou a domácou. Módnym trendom je však koberec, ktorý ladí s podlahou, ale aj modernou slovenskou sedačkou. Tak na to myslite ešte pred výberom a položením samotnej podlahy. Pri neutrálnych a zároveň moderných odtieňoch to budete mať vždy jednoduchšie, pretože sú zároveň nadčasové.

Investujte do pohodlnej sedačky

Aj keď hovoríme o renovácii bez drahých investícií, do produktov, od ktorých očakávate dlhodobý komfort, musíte niečo investovať. V prípade novej rozkladacej pohovky z Bratislavy sa však nemusíte obávať žiadneho veľkého ohrozenia rodinného rozpočtu. Naopak, nielen vo forme dlhodobej spokojnosti a využitia sedačky, sa vám tieto investície stokrát vrátia.

Vyskúšajte záclony

Osobitnú pozornosť si zaslúži aj výber vhodnej tieniacej techniky alebo inak povedané, ozdoba okien. V tomto smere sú stále, rovnako ako spomínané koberce, populárne aj závesy. Skúste si vybrať niečo z lepšej látky, ktorá drží tvar a odoláva okolitým podmienkam.

Vďaka takýmto závesom bude miestnosť slávnostnejšia a zdôrazní osobitný účel priestoru. V závislosti od štýlu interiéru a osobných preferencií si môžete vybrať dlhé závesy alebo skrátené možnosti. Každá z týchto možností má svoje pre a proti, závisí od charakteru samotného interiéru.

Zvoľte vhodné a lacné doplnky

Ako doplnkové príslušenstvo použite kvety, knihy, krásne vázy, ručne vyrobené doplnky z kvalitnej bavlny alebo originálne suveníry z ciest. Samozrejme, nestačí všetky veci len tak na seba nahádzať. Nájdite rovnováhu medzi funkčnosťou a pohodlím pomocou dekoratívnych prvkov - a potom sa vaša obývačka stane skvelým miestom na relaxáciu a príjem obľúbených hostí.

Zdroj obrázka: WorldWide/Shutterstock.com