4 spôsoby, ako sa vyrovnať s hlukom a užiť si konečne pokojný spánok

Hluční susedia a hlasné zvuky z ulice môžu zmeniť život aj vo vysnívanom byte na skutočnú nočnú moru. Vyrovnanie sa s nepríjemnými faktormi si často vyžaduje holistický prístup, čo však neznamená, že riešenie problému musí byť náročné.

Pamätajte si, že najvernejším pomocníkom v takýchto situáciách je čas a niekoľko nasledujúcich a jednoduchých krokov, s ktorými vás v našom článku zoznámime.

Štuple do uší

Vašou prvou obrannou líniou sú dobré štuple do uší. Akákoľvek lekáreň má dostatočný sortiment týchto výrobkov, nezabúdajte ale, že mnohé štuple sú určené na jednorazové použitie. Ak ich potrebujete pomerne často, má zmysel zaobstarať si kvalitnejší pár. Opakovane použiteľné štuple do uší sú elastické, dajú sa prať a zostanú pevné aj po niekoľkých použitiach.

Kvalitné matrace na mieru

Častým problémom nie sú ani tak hluční susedia a ulica vo vašej blízkosti, ale podmienky, ktoré na spanie máte. Naše telo je veľmi citlivé, čo znamená, že na všetko vo svojom okolí intenzívne reaguje. Zaistenie optimálnych podmienok na spanie je preto základ úspechu a pokojného spánku.

Ponuka v obchodoch je však často metúca a nedokáže uspokojiť vaše špecifické požiadavky. Preto sú na trhu kvalitné matrace na mieru, ktoré sa dokážu prispôsobiť vášmu telu i prostrediu. Skúste sa o tom presvedčiť a v hlbokom spánku vám nebude prekážať ani to najväčšie rušenie.

Akustická pena

Ďalším krokom je zablokovanie alebo prehlušenie rušivého hluku. Kľúčom je zhutnenie materiálu medzi hlukom a vami. Teda vytvorenie akejsi bariéry. Pre okná, cez ktoré vstupuje do bytu najväčšia časť hluku, sú dobrým riešením zatemňovacie závesy alebo špeciálne vonkajšie rolety.

Ak sú problémom hluční susedia a tenké steny, vystužte ich tapisériami, policami alebo dokonca penou na zníženie decibelov. Špeciálna akustická pena dokáže urobiť v interiéri „zázraky,“ tak to s ňou vyskúšajte.

Kročajová izolácia

Ak vyššie uvedené prostriedky nepomáhajú, zvážte výmenu miestnosti na spanie. Presunúť spálňu do tichšej miestnosti pomôže vašej fyzickej i psychickej kondičke. Pred reorganizáciou spálne pouvažujte aj nad inštaláciou profesionálnej kročajovej izolácie pod podlahu.

Ak by nezabralo ani to, na prevýchovu obzvlášť hlučných susedov môžete využiť zákon a správcu.

Zdroj obrázka: Damir Khabirov/Shutterstock.com