5 problémov, ktoré trápia každú stavebnú firmu

Podnikanie v stavebníctve nie je prechádzka ružovou záhradou. Aj keď sa môže zdať, že sa stavia vo veľkom, konkurencia je o to väčšia a šanca, získať ziskovú zákazku a udržať si ju, náročnejšia. Okrem nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily sa stavbári stretávajú s mnohými ťažkosťami, ktoré im strpčujú každodennú prácu. Zbaviť sa ich pritom nemusí byť vôbec zložité. Stačí málo a so správnym nástrojom dosiahnete poriadok na stavenisku a prehľad o všetkých prácach. V KROSE vieme, ako na to a preto máme v ponuke šikovnú aplikáciu Stavario. Pýtate sa, ktorým problémom môžete dať stopku raz a navždy?

Nekonečné vypisovanie denných záznamov

Vravíte si, že ich vypísať musíte? Veď je to predsa legislatívna povinnosť. Áno, ale naozaj môžete pri nej ušetriť čas a netrápiť sa s písaním. Záznamy zo stavby viete jednoducho nadiktovať do mobilu a aplikácia Stavario ich sama prevedie do textovej podoby v elektronickom stavebnom denníku. A dokáže toho dokonca oveľa viac. Predstavte si, že prídete na stavbu, urobíte si fotku toho, čo sa v daný deň spravilo a v stavebnom denníku na základe fotografie nájdete popis vykonaných prác. Nemusíte si to len predstavovať. V Stavariu je to realita. Umelá inteligencia na základe fotky vypíše záznam do denníka úplne sama. Automaticky potiahne údaje o počasí priamo z meteostanice a upozorní vás aj na povinnosti týkajúce sa BOZP, koniec poistky, či revízie. Zákonné povinnosti budete mať v malíčku, či skôr v mobile.

Chaos v dochádzke robotníkov

Z dochádzky pracovníkov na stavbách už nemusíte mať vrásky. Poloprázdna šichtovnica a časté presuny zamestnancov medzi stavbami komplikujú zaznamenávanie dochádzky. So Stavariom bude evidencia dochádzky hračka pre každého. Stačí, že si robotníci zaznamenajú príchod a odchod do aplikácie v mobile alebo tablete, prípadne sa na stavbe len odfotia. Aj vďaka GPS súradniciam získate šikovný dochádzkový systém vhodný do terénu a uľahčíte prácu sebe aj svojim pracovníkom.

Zdĺhavé podklady pre mzdy

Koniec mesiaca v znamení stresu? Nakopilo sa vám toho veľa a k tomu všetkému ešte strácate čas prepisovaním odpracovaných hodín vašich zamestnancov pre mzdárku? Šetrite svoj vzácny čas. S evidenciou dochádzky v Stavariu máte podklad pre mzdy priamo v aplikácii.

Stratené náradie na stavbe

Problém snáď každej stavby. Najmä, ak sa náradie presúva medzi viacerými zákazkami, veľmi jednoducho sa stane, že na sklad sa už nevráti, prípadne tam dorazí v dezolátnom stave. Vtedy by bolo dobré vedieť, kto a na akú stavbu si ho bral, čo poviete? S evidenciou náradia v aplikácii viete, kde presne sa v danej chvíli náradie nachádza a kto s ním pracuje. Stačí naskenovať vlastný kód alebo QR kód. Navyše získate prehľad o majetku, ktorý je v danej chvíli k dispozícii voľne na sklade.

Nejasnosti v úlohách na stavbe

Aj vaši zamestnanci sa dohadujú, čo mal kto a kedy spraviť? Skoncujte s tým a majte jasno v úkolovaní vašich pracovníkov. Vďaka presnému určeniu miesta a termínu plnenia konkrétnej požiadavky predídete zmätkom a prestojom na stavbách. Prepojte robotníkov, firmu a investora v jednej aplikácii a doprajte všetkým v reálnom čase prehľad o dianí na stavbe a vybavení aktualizovaných požiadaviek. Vaši zamestnanci jednoducho prijímajú úlohy priamo v aplikácii. Vy tak viete, kto a akú prácu odviedol. Rovnako si požiadavky a úlohy ľahko skontroluje aj investor. Všetko je zaevidované.

Vyriešte svoje problémy so Stavariom

Našli ste sa v jednotlivých situáciách? V tom prípade už viete, ako si uľahčiť pracovný život a odpútať sa od každodenných komplikácii. Digitalizujte svoje podnikanie a vyskúšajte si online riešenie Stavario zadarmo. Získate nielen užitočnú aplikáciu, ale aj tú najlepšiu zákaznícku podporu od KROSU. Presvedčte sa sami, aké pohodlné bude zrazu vypĺňanie stavebného denníka a ako vám evidencia dochádzky, úloh i náradia ušetrí čas i peniaze.

Foto: KROS a.s.