5 tipov na jarné doplnky v severskom štýle

Čo iné naplní celý priestor jarnou atmosférou, než pučiace kvety a svieže farby. Preto prinášame inšpiráciu v podobe piatich tipov jarných doplnkov, medzi ktorými nájdete aj nevšedne spracované vázy. Dajú tak vami zvoleným kvetom vyniknúť ešte viac. Navyše budú robiť radosť aj v sezóne sušených kvetov.

Muuto vázy Kink a Ridge

Váza Kink od Muuto ukazuje, ako jedinečne sa dá poňať koncept nádoby slúžiacej pre kvety. Earnest Studio sa pohrávalo s tvárnosťou porcelánového valca, ktorý v konečnej podobe dizajnéri iba jemne prehli napoly. Vytvorili tak zaujímavú situáciu pre aranžmán kvetov. Nielenže váza pôsobí ako sochársky kúsok, obrátením oboch koncov nahor ponúka hneď dva otvory, do ktorých je možné kyticu umiestniť.

Skulpturálnym kúskom je určite aj váza Ridge, taktiež od škandinávskej značky Muuto. Zjavný reliéf funguje pekne ako taktilný aj vizuálne zaujímavý prvok, na jednej strane je narušený iba mierne vnorenou drážkou. Práve preto pôsobí aj takto jemný detail výrazne, zároveň slúži ako praktické miesto na uchopenie nádoby. Tá je navyše tvarovaná tak, aby pôsobila majestátne a zároveň nezaberala mnoho miesta na stole.

Ikebana a Ikaru od Fritz Hansen

Za pozornosť stoja určite aj vázy s príhodným názvom Ikebana a Ikeru. Oba kúsky z portfólia Fritz Hansen spájajúce sklo a kov sú navrhnuté tak, aby nechali vyniknúť jednotlivé kvety aj v menšom množstve. Vďaka jednotlivým otvorom sa kvety rozprestierajú v priestore, vynikne tak nielen kvet, ale aj stavba stonky a jeho hrúbka v porovnaní s ostatnými.

HAY tácky Kaleido

Svieže farby necháva jasne prehovárať kolekcia tácok Kaleido od značky HAY. Nájdete v nej niekoľko veľkostí aj odtieňov geometricky tvarovaných podnosov, ktorých línie vďaka sofistikovanému návrhu Clary von Zweigbergk pekne zapadajú do seba, a tým sa veľmi ľahko kombinujú pre vytvorenie nevšedných konfigurácií.

Doplnky W&S od HAY

Ak sa zameriame na nevšedné kúsky, určite nesmieme zabudnúť na tvarovo aj farebne vyčnievajúce sošky W&S. Môžu slúžiť ako ťažítko alebo predmet na poličke, ktorý k sebe pripúta nejeden pár zvedavých očí.

Foto: DesignVille.sk