Aj lacné kľučky na dvere môžu byť kvalitné

Držíte sa hesla „Za kvalitu sa platí“ a do svojho domu a bytu kupujete len drahé veci? Bojíte sa, že lacné kľučky nič nevydržia? V tomto článku sa dozviete, ako vyberať z lacných dverných kľučiek tak, aby vám slúžili dlhé roky a robili vám radosť tak isto ako finančne náročnejšie modely.

Vyberajte kvalitný materiál

Aj medzi lacnými materiálmi, z ktorých bývajú dverné kľučky vyrobené, sa dá vybrať kvalitná alternatíva. Práve kvôli nekvalitným materiálom sa často stáva, že kľučky sú nedostatočne pevné, môžu sa zlomiť alebo dokonca prasknúť. Vhodnou voľbou s prijateľnou cenou sú nerezové kľučky. Nerez je stály, pevný materiál, ktorý spĺňa aj tie najnáročnejšie podmienky na funkčnosť a životnosť.

Hlavne funkčné komponenty

Napriek tomu, ako jednoducho kľučka na dverách vyzerá, v jej útrobách je kopec malých komponentov, ktoré ovplyvňujú jej funkčnosť. Aby vám kľučka vydržala čo najdlhšie, je dôležité, aby jej mechanizmus obsahoval vratné pružiny. V ideálnom prípade vyberajte kľučku s výstupkami, ktoré zabraňujú pretáčaniu roziet. Nestane sa tak, že vám zlá kľučka poškodí časom dvere.

Pozor na povrchovú úpravu

Často sa stáva, že lacné kľučky sa veľmi rýchlo od začiatku používania začnú olupovať alebo sa začne šúpať farba. Môže to byť spôsobené použitím nesprávnej, či nekvalitnej technológie pri procese výroby. Aby ste toto riziko eliminovali na minimum, vyberajte kľučky v nerezovej povrchovej úprave alebo v prevedení lesklý chróm. Vyhýbajte sa farebným alebo čiernym podozrivo lacným kľučkám, pri ktorých hrozí, že ich farbu si dlho neužijete.

Koľko stojí lacná kľučka?

Dočítali ste až sem, všetko vám je jasné, ale nemáte ani poňatia, koľko stoja kľučky na dvere? Nebojte sa, kvalitné kľučky za dobrú cenu sa dajú kúpiť už od 15-20 EUR. Ak budete mať štastie, tak vo výpredaji môžete nájsť aj ešte lacnejšie skvosty. Nie vždy znamená lacné automaticky nekvalitné. Teraz už viete, ako vybrať rozumne a ekonomicky.

Foto: MP kovania