Aké sú náklady na elektrické podlahové vykurovanie fóliami?

Vykurovanie infračervenými fóliami predstavuje efektívny spôsob, ktorý si na rozdiel od iných vykurovacích systémov nevyžaduje náročné stavebné zásahy a vysokú vstupnú investíciu. Montáž vykurovacieho systému do celého domu zaberie len jeden deň a jeho životnosť je viac ako 50 rokov.

 

Elektrické podlahové vykurovanie fóliami od značky Heat Decor môžete inštalovať pod poter a využívať jeho akumulačné vlastnosti alebo priamo pod rôzne typy podláh. Pri nehnuteľnosti s výmerou 90 m2 sa pohybujú vstupné náklady na realizáciu vykurovania od 2 270 EUR v závislosti od typu použitej fólie, spôsobu montáže (odborníkmi alebo sami) a miesta, kde sa nehnuteľnosť nachádza. Inštalovať vykurovaciu fóliu viete postupne po miestnostiach, takže sa z domácnosti nemusíte sťahovať – nábytok stačí presunúť do ďalšej izby. Vykurovacie fólie vám zabezpečia vysoký tepelný komfort za približne 30 EUR mesačne (pri nehnuteľnosti s rozlohou 90 m2 a ročnou spotrebou 3250 kWh).

Výhody infrafólií

Vykurovacie fólie sú energeticky efektívnym spôsobom vykurovania. Pretože využívajú infračervené žiarenie, ktoré prenáša teplo priamo na objekty a ľudí namiesto ohrevu vzduchu. Vďaka tomu nevznikajú v dome či byte chladné body a následne plesne ako pri tradičných zdrojov vykurovania. Infrafólie majú rýchly nábeh kúrenia a teplo v miestnosti môžete cítiť už do niekoľkých minút. Systém si nevyžaduje žiaden servis ani technickú miestnosť na regulovanie kúrenia. Vykurovanie sa ovláda pomocou termostatu v každej miestnosti osobitne bez nutnosti sa nachádzať priamo na mieste. Všetko si totiž viete nastaviť cez aplikáciu v mobile.

Typy vykurovacích fólií Heat Decor

Značka Heat Decor vyrába tri produktové rady vykurovacej fólie. Najtenšia fólia HD-G s hrúbkou 0,338 mm je vhodná pod laminátovú podlahu a záruka na ňu je 10 rokov. HD-EPL (hrúbka 0,458 mm) je vybavená 25 ročnou zárukou a vrchnou zosilnenou vrstvou, vďaka ktorej je ideálnou na použitie pod poter, drevenú podlahu alebo kompozitnú podlahu SPC. Prémiová infrafólia HD-PRO je primárne určená do priestorov s vysokým stupňom námahy. Fólia má ochrannú vrchnú aj spodnú vrstvu tak, aby odolávala namáhaniu z pružnejších podláh bez ohrozenia kvality vykurovania so zárukou až 30 rokov. Strihať ju môžete na akúkoľvek dĺžku, teda ju ľahko prispôsobíte aj atypickým rozmerom izby.

 

Elektrické podlahové vykurovanie fóliami je vďaka nízkej stavebnej výške pri zachovaní vysokej výhrevnosti vhodné do každého interiéru i domácnosti. Fólie neprodukujú žiadne emisie CO2, takže ide o ekologický spôsob kúrenia.

Foto: Heat Decor