Ako elegantne a rýchlo pokosiť vašu záhradu?

Kosenie záhrady, býva pre mnohých ľudí akousi formou oddychu od bežných povinností. Niektorí však túto činnosť v láske nemajú a hľadajú riešenia, ako si kosenie uľahčiť a zrýchliť. No a práve pre tento typ ľudí je určený tento článok.

Kosenie záhrady okrem času, ktorí musíte vynaložiť, so sebou prináša aj nutnosť zaobstarať si správne náradie, pomocou ktorého vašu záhradu chcete pokosiť a upraviť.

Vo väčšine prípadov, je týmto nástrojom záhradná kosačka, ktorá sa dnes rozdeľuje hneď na niekoľko druhov.

Stretnúť sa tak môžete s klasickými benzínovými kosačkami, elektrickými kosačkami alebo AKU kosačkami.

Zdroj obrázku: Serhii Bobyk / Shutterstock.com

Pokoste svoju záhradu a pozemok bez starostí

Ak by sme vám mali odporučiť jeden typ kosačky, pomocou ktorej dokážete pokosiť vašu záhradu a pozemok okolo domu rýchlo a bez starostí, bola by to práve aku kosačka.

Tieto moderné záhradné kosačky sa dnes dokážu výkonom vyrovnať klasickým elektrickým kosačkám, no na rozdiel od nich vďaka aku kosačke vám odpadá povinnosť ťahať za sebou dlhý elektrický kábel.

Akumulátorové kosačky, sú vhodné na kosenie plochy až do 200 m2 a jeden akumulátor vám častokrát vydrží až na 3000 nabíjacích cyklov.

Táto ľahká a tichá kosačka vám tak môže skvelo slúžiť hneď niekoľko rokov.

Vyskúšajte krovinorez

Pre majstrov, ktorí si chcú svoj pozemok a záhradu upraviť skutočne dokonale a efektívne, je vhodnou možnosťou aj použitie čoraz populárnejšieho krovinorezu.

Tento nástroj sa vyznačuje vysokou efektivitou kosenia a vďaka príjemnému úchytu pre rameno sa stane kosenie mimoriadne pohodlnou činnosťou.

Výhodou je taktiež fakt, že pomocou krovinorezu, dokážete pokosiť aj ťažšie prístupné miesta na pozemku.

Zautomatizuje svoje kosenie

Posledným typom prístroja, vďaka ktorému vám povinnosť kosenia prakticky odpadne, je robotická kosačka, ktorá urobí prácu za vás.

Pri tomto type záhradnej kosačky však treba prízvukovať na to, že proces kosenia trvá oproti tomu klasickému značne dlhšie.

Na druhej strane, zatiaľ čo bude vaša kosačka kosiť, vy sa môžete sústrediť na iné činnosti okolo vašeho domu či záhrady.