Ako na dizajn kancelárie podľa trendov roku 2023

Nasledovanie aktuálnych trendov v dizajne je dôležité nielen v priestoroch domova, ale i v kancelárskych priestoroch. Vytvorenie príjemného priestoru vo vašej domácej pracovni alebo v kancelárii pre zamestnancov má výrazný vplyv na pracovný výkon. Pokiaľ sa chystáte zmeniť dizajn kancelárskeho priestoru, nižšie si môžete prečítať o najaktuálnejších trendoch roku 2023.

Udržateľnosť

Udržateľnosť je veľmi riešená téma posledných rokov. V kancelárskych priestoroch sa dá jednoducho docieliť využívaním recyklovaných materiálov, z ktorých je vyrábaný aj kancelársky nábytok.

Otvorený priestor

Otvorený priestor v kancelárskych miestnostiach je kľúčovým prvkom k produktivite a všestrannosti. Tento prvok zaručí, že sa budete v kancelárii cítiť lepšie a dodá miestnosti nadčasový dizajn.

Rastliny

Rastlín nie je nikdy dosť. Pomáhajú čistiť vzduch, vyzerajú sviežo a prinášajú príjemnú atmosféru do miestnosti. Kvety a rastliny vedia spojiť nudné kancelárske miestnosti s prírodou, a tým zaručia prívetivú atmosféru na prácu a produktivitu.

Farby

Čím svetlejšia farba, tým lepšie. Svetlé farby sú v kancelárskych priestoroch dôležité. V miestnosti vedia navodiť atmosféru tvorivosti a pozitívnu energiu. Svetlé steny v kombinácii s umeleckými prvkami, ako napríklad obrazmi, sú ideálnou voľbou do priestorov kancelárie.

Výber farby nábytku v kancelárii je vo väčšine prípadov rovnaký. Ak si však chcete spríjemniť svoju prácu, nebojte sa vyskúšať netradičné kombinácie vzorov či textúr dreva.

Priestor na odpočinok

Veľmi dôležitým a čoraz populárnejším prvkom v kancelárii je takzvaná oddychová zóna. Tento priestor vám ponúkne tiché miesto na oddych, ktoré dokáže zvýšiť vašu produktivitu. Vybavte si ho príjemnou sedačkou či kreslom. Aby tento priestor nabral príjemnú atmosféru a vedeli ste v ňom vypnúť, nezabudnite na doplnenie dekorácií či využitie príjemných teplých odtieňov farieb.

 

Pokiaľ plánujete veľkú, alebo aj menšiu zmenu vašej kancelárie, nezabúdajte, že práve od tohto priestoru závisí váš pracovný výkon a odráža vašu osobnosť. Preto sa nebojte experimentovať s rôznymi farbami a spríjemniť si tým vašu prácu.

 

Kontaktujte našich dizajnérov. Radi vám pomôžu s návrhom modernej kancelárie.