Ako osviežiť terasu aj balkón

Vonku sa otepľuje a v nás sa začína prebúdzať túžba pripraviť našu terasu, či balkón na ďalšiu sezónu. Tej aktuálnej kraľujú farby a svieže doplnky, preto sme si pre vás pripravili pár tipov ako dodať práve vášmu vonkajšiemu kráľovstvu závan farebnej energie.

Sedenie

 

Asi najdôležitejším aspektom terasovej a balkónovej výbavy je sedenie. Teda miesto kde budete v exteriéry relaxovať. Môže ísť o ležadlo, stoličky, alebo dokonca obľúbené sedacie vaky. V prípade priestoru na terase, záhrade, či balkóne by malo ísť jednoznačne o nábytok, ktorí je uspôsobený exteriérovým podmienkam. V prípade stoličiek ide o plastové materiály, veľmi obľúbený je tiež ratan. Puffy určené do exteriéru bývajú vyrobené z nepremokavých materiálov ktoré sa dajú často krát aj vyzliecť a oprať. Ako už názov článku indikuje, dajte zbohom minimalizmu a túto jar stavte na svieže výrazné farby, V interiérovom aj exteriérovom dizajne totiž prevláda maximalizmus, ktorý je odrazom pozitívnej energie.

Exteriérový koberec

Atmosféru vášmu interiéru dodá v poslednej dobe veľmi obľúbený interiérový koberec. Exteriérový koberec má oproti tomu určenému dovnútra tú výhodu, že je vyrobený z materiálu, ktorý sa veľmi ľahko čistí. Stačí ho pretrieť mokrou handrou, alebo prestriekať hadicou a rázom bude ako nový. Je ideálny najmä na terasy, ktoré sú priamo spojené s domom, alebo bytom. Umožňuje vám teda optické prepojenie vnútorného a vonkajšieho priestoru a zároveň aj to, že z vonku môžete vystúpiť von len v papučiach. V ponuke predajní nájdete exteriérové koberce v rôznych farbách a tvaroch. Tento veľmi efektný doplnok dodá vašej terase celkom nový a hlavne útulný nádych.

Doplnky

 

Doplnky sú neoddeliteľnou súčasťou správnej terasovej atmosféry. Môžu to byť rôzne druhy vankúšov, deky, vázy, svietidlá, či obrusy. Svetielka sú veľmi obľúbené a terase dokážu dodať neopakovateľnú atmosféru. Veľmi obľúbené sú reťazové, ktoré môžete rozvešať po celej terase. Obľubu si tiež získali rôzne exteriérové lampičky, ktoré môžete zase všade porozmiestňovať. Aktuálne trend hovoria, že lampy spolu nemusia ladiť naopak každá môže byť úplne iná. Večer vám romantickú atmosféru vyčarujú aj rôzne lampáše a svietniky. Celkový look terasy, alebo balkóna môžete tiež obmieňať pomocou textílii. Teda v prípade stolovania , môžete vymeniť obrus a predstieranie, v prípade sedenia zase napríklad deky a vankúše. Textílie môžete obmieňať podľa nálady, ale aj príležitosti ako je napríklad Veľká noc, či narodeninová oslava.

Fotografie:

www.estilofina.sk

www.roomfactory.sk

Bonami, Westwing, H&M