Ako pripraviť vašu záhradu na koniec leta?

Napriek tomu, že nám každý jeden deň znepríjemňujú vysoké horúčavy a vlhkosť vzduchu, už o pár týždňov tento typ počasia vystriedajú sychravé dni, plné dažďa, vetra a nižších teplôt. To však neznamená, že pobyt na čerstvom vzduchu v okolí našej záhrady sa skončí. Aj počas jesene si môžete kontakt s prírodou užívať do sýtosti. Stačí tento priestor včas na nové podmienky pripraviť.

Vyčistiť a správne ochrániť záhradný nábytok a postarať sa o okolie, v ktorom je umiestnený.

Postarajte sa o záhradný nábytok

Napriek tomu, že je vyrobený z vysoko odolných materiálov, predsa len je nutné ho raz za čas správne ošetriť, vyčistiť a ochrániť pred nepriaznivými podmienkami. Práve na jeseň sa zvyšuje vlhkosť a znižujú teploty, ktoré môžu použitému materiálu uškodiť. Ak je nábytok z dreva, platí to dvojnásobne. Záleží tiež od toho, aký kvalitný záhradný nábytok si vyberiete a kde ho umiestnite. Pokiaľ bude pod prístreškom, veľa starostí si s jeho údržbou a ochranou robiť nemusíte.

Ako vyzerá správna prevádzka

  • Prútený, ratanový a drevený nábytok by ste mali pred vodou a vlhkosťou chrániť najviac.

  • Iba kovové zostavy vydržia na terase alebo záhrade celú zimu. Po čase však aj tento materiál po kontakte s vodou koroduje a stráca svoju pevnosť.

  • Všetky mäkké prvky by sa mali držať ďalej od nečistôt a vody, ak náhodou sedadlá navlhnú, nechajte ich uschnúť a potom vyperte.

  • Lakovaná vrstva záhradného nábytku má tendenciu odlupovať sa, preto ho pravidelne kontrolujte a včas prekryte novým náterom, pretože bez neho sa veľmi rýchlo jeho kvalita zhorší.

Vyčistite okolie

Aby ste sa cítili na záhrade príjemne aj počas jesene, mali by ste dbať aj na úpravu okolia, v ktorom budete tráviť svoj čas. V prípade záhrady to znamená použitie vysoko odolnej a krásnej exteriérovej dlažby, ktorá do celého prostredia zapadne veľmi dobre a rovnako tak bude vašim potrebám aj slúžiť.

Všetko si dobre premyslite, dajte pozor na tienenie stromov a kríkov a zvážte umiestnenie nábytku alebo nových záhradných lavičiek v blízkosti domova, aby ste ho mali neustále pod dohľadom.

Zdroj obrázka:

1.Photographee.eu/Shutterstock.com

2.Irina Barilo/Shutterstock.com