Ako vybrať tú najlepšiu kosačku na trávu?

Kosačka na trávu je základným vybavením pre údržbu záhrady a nemala by chýbať ani vo vašom dome. Ako a podľa čoho si však vybrať tú najlepšiu?

 

Kosačka na trávu je zariadením, ktoré vám dokáže ušetriť skutočne veľké množstvo času a práce na vašej záhrade. Vybrať tú správnu a kvalitnú kosačku však môže byť častokrát náročný a zložitý proces. Urýchliť si ho ale môžete tým, že sa budete riadiť na základe faktorov a kritérií, ktoré vám dnes spomenieme.

Typ kosačky

Prvým kritériom, nad ktorým je potrebné sa pri výbere kosačky zamyslieť, je jej samotný typ. Dnes sú tými najpopulárnejšími a najpredávanejšími benzínové a elektrické kosačky.

 

Oba typy majú svoje výhody aj nevýhody, no vo všeobecnosti platí, že elektrické kosačky sú vhodné práve na menšie pozemky a menej komplikované trávnaté porasty. Za to tie najpredávanejšie benzínové kosačky vám častokrát dokážu bez problémov pokosiť skutočne veľké priestranstvá. Navyše tieto kosačky majú aj oceľový skelet, a preto si môžete byť istí, že vám budú slúžiť dlhšie.

Výkon a ďalšie parametre

Ak ste si vyjasnili, aký typ kosačky na trávu chcete vlastniť, je dôležité sledovať aj ďalšie parametre ako výkon, šírku záberu, nastaviteľnú výšku kosenia či objem zberného koša. Z týchto všetkých parametrov by vás však mal najviac zaujímať výkon kosačky, kde sa odporúča pre menšie pozemky či trávnaté porasty kupovať kosačky s výkonom 1500 W. Ak však ide o stredne veľký pozemok či záhradu, zvažujte kúpu benzínovej kosačky s výkonom cez 3 HP.

Kde si takúto kosačku zaobstarať?

Kvalitnú kosačku na trávu si dnes zaobstaráte vo viacerých obchodoch zameraných na záhradné príslušenstvo či nábytok. V túto dobu navyše môžete využiť fantastickú akciu Black Friday 2021 a zakúpiť si kosačku či iné náradie v extrémnych zľavách.

 

Zdroj obrázka: tache / Shutterstock.com