Aktívne stropy na kúrenie a chladenie COOLFIX

Tepelný komfort má výrazný vplyv na pohodu a zdravie. Na dlhodobé zaistenie tohto komfortu je potrebné zníženie spotreby energií bez negatívnych vplyvov na kvalitu života. Vďaka vynikajúcemu podielu vyžarovanej energie pri stropných chladiacich a vykurovacích systémoch je už pri veľmi malých teplotných rozdieloch možné dosiahnutie príjemnej klímy v obytných a pracovných priestoroch.

Aktívny strop v režime chladenia

a) Ak sa hraničné povrchy v lete zahrievajú, voda tečúca cez aktívne stropné potrubia toto teplo rozptyľuje. Povrch stropu sa ochladí.

b) Ochladený stropný povrch potom absorbuje teplo z miestnosti. Toto teplo je neustále odvádzané chladiacou vodou. Všetky hraničné povrchy ochladzujú.

c) Ochladené hraničné povrchy emitujú do miestnosti málo tepla a umožňujú dobrú reguláciu teploty ľudského tela.

Blízko povrchové riešenie: KC100B16/ KC150B16

Pre vykurovanie a chladenie zabezpečuje rýchlu reakciu na teplotu v miestnosti. Ide o systém vykurovania a chladenia, ktorý výrazne znižuje obstarávacie náklady. Vďaka sálavému teplu a chladeniu tohto hygienického systému nízkoteplotného® a rovnomernému rozloženiu teploty vzniká maximálna pohoda.
Systém pokrýva všetky požiadavky na vykurovanie a chladenie. To znamená, že vo vykurovacom režime nie sú potrebné žiadne ďalšie vykurovacie plochy ako napríklad podlahové vykurovanie alebo radiátory, a v prípade chladenia žiadne dodatočné ventilátory.

Chladiaci strop (viditeľný): KCLC1

Veľkoplošné moduly z modulárnych rúr 16 mm, upevnené na pozinkovanej oceľovej rohoži. Jednotlivé moduly sa vyrábajú v závode podľa individuálnych požiadaviek zákazníka. Ideálne riešenie pre priemyselné haly a veľké predajne.

Zavesené stropné konštrukcie: KC3A16

Vďaka individuálnemu nastaveniu veľkostí môžu byť moduly použité pre všetky bežné stropné konštrukcie. Použitie tepelne vodivých plechov zaručuje optimálny prechod teploty do stropnej konštrukcie, čím sa zabezpečuje rovnomerné rozloženie tepla alebo chladu v strope na dosiahnutie maximálneho výkonu.

Prednosti:

• Vysoký chladiaci výkon pomocou teplovodných hliníkových profilov

• Chladiace/vykurovacie meandre nie sú priskrutkované k sadrokartónu;

pri systémoch s priamym skrutkovaním môže vzniknúť hluk v dôsledku rôznej expanzie materiálov (sadra, kov)

• Inštalačné vzdialenosti doštičiek na vedenie tepla sa nelíšia

• Veľké chladiace okruhy s použitím rúrok 16 x 2 mm

• Flexibilita vďaka jednoduchému prispôsobeniu modulov na stavbe. Moduly sa dajú ľahko premiestniť v pozdĺžnom smere, a tak sa ľahko prispôsobujú stavebným zmenám.

Spoločnosť KE KELIT vyrába systémy umožňujúce dosiahnutie dlhodobej úspory nákladov, zvýšenie energetickej účinnosti a využívanie obnoviteľných zdrojov energie a súčasne ponúka vhodný výrobok pre akúkoľvek stavebnú dispozíciu: či tesne pod povrchom, v betónovom jadre, alebo na zavesenie v najrôznejších verziách, COOLFIX je vždy perfektné riešenie.

Text a foto: KE KELIT Slovakia Trading s.r.o.