Bioklimatická pergola vám poskytne maximálne pohodlie za každého počasia

Páči sa vám predstava príjemného posedenia pod pergolou, ktorá vás chráni pred slnkom, dažďom a snehom? Zoznámte sa s modernými bioklimatickými pergolami. Ukážeme vám, aké sú ich výhody a ako sa o pergolu správne starať.

Pergola postavená svojpomocne alebo profesionálmi?

Uvažujete o pergole? Potom sa natíska otázka, či sa do stavby pergoly pustiť svojpomocne, alebo si na pomoc prizvať profesionálnu firmu. Priblížime vám výhody a nevýhody jednotlivých možností.

Čo sa týka stavby pergoly svojpomocne, medzi hlavné výhody patrí nižšia cena a možnosť realizovať vlastný originálny návrh a projekt. Existuje však aj niekoľko nevýhod. Aké sú to? Stavba pergoly si vyžaduje skúsenosti s výstavbou a musíte počítať so zložitejšou prípravou a náročnejšou údržbou. Okrem toho si stavba vyžaduje veľa času.

Ak sa rozhodnete nechať si pergolu postaviť profesionálnou firmou, výhody prevážia nad nevýhodami, kde možno patria vyššie náklady a menšia voľnosť pri návrhu pergoly. Výhod je však viacero, vrátane vysokej kvality a bezpečnosti, bezúdržbovosti, dlhšej životnosti, úspory času, bezproblémovej výstavby, záruky a množstva moderných doplnkov.

Bioklimatické pergoly sa v posledných rokoch stali častou voľbou. Aké sú ich prednosti?

Čo je to bioklimatická pergola?

Bioklimatická pergola je jedným z najmodernejších typov zastrešenia terasy. Pomocou výklopných lamiel si môžete sami nastaviť úroveň zatienenia - od úplného otvorenia, ktoré je vhodné na opaľovanie alebo vetranie, až po úplné uzavretie pergoly, ktoré vás ochráni pred nepriaznivým počasím. Jedinečný systém tienenia je určený do všetkých poveternostných podmienok. Pergola vás ochráni pred ostrým slnkom, vetrom, dažďom a v neposlednom rade aj pred snehom. Moderné bioklimatické pergoly sú zároveň vysoko odolné a majú dlhú životnosť.

Moderná bioklimatická pergola.

Aká je cena bioklimatickej pergoly?

Ceny najlacnejších bioklimatických pergol sa pohybujú okolo 6 300 € bez montáže. Pri pergolách, rovnako ako pri nehnuteľnostiach, sa však rozhodne neoplatí šetriť na kvalite. Ak hľadáte naozaj odolnú pergolu, ktorá vydrží celý život a stále bude vyzerať ako nová, mali by ste uprednostniť vysokú kvalitu pred nižšími cenami. Odborníci sa zhodujú, že investovať do kvalitnej bioklimatickej pergoly sa rozhodne oplatí.

Ako sa správne starať o pergolu

Ak chcete maximalizovať životnosť svojej pergoly, je nevyhnutné, aby ste sa o ňu správne starali. Okrem bežnej údržby a čistenia by ste nemali zabúdať na jej správne zazimovanie. Starostlivosť o pergolu vždy závisí od použitého materiálu. Pokiaľ ide o hliníkové pergoly, ich údržba je veľmi jednoduchá, pretože na rozdiel od drevených pergol si nevyžadujú zdĺhavé čistenie, brúsenie a natieranie a ani zazimovanie nie je náročné. Viac informácií o tom, ako správne zazimovať hliníkovú pergolu, nájdete tu.

Pergoly SUN SYSTEM - záruka kvality

Spoločnosť SUN SYSTEM bola založená v roku 1994. Už viac ako 20 rokov dodáva kvalitné hliníkové pergoly, výsuvné markízy a ďalšie tieniace prvky. Spoločnosť ponúka hliníkové pergoly na svojich webových stránkach, ale aj vo svojich showroomoch, ktoré sa nachádzajú po celej Českej a Slovenskej republike. SUN SYSTEM ponúka niekoľko typov hliníkových pergol, ako sú pergoly s výklopnými lamelami, pergoly s posuvnou strechou, pergoly s pevnou strechou a pergoly s rolovacou strechou.

Užívajte si pohodlie za každého počasia.

Ako prebieha výstavba?

Zaujíma vás, ako sa realizuje pergola od spoločnosti SUN SYSTEM? Spoločnosť vám zašle cenovú ponuku a predstaví vám najvhodnejšie riešenie. Dostanete konkrétne informácie o jednotlivých pergolách, vďaka ktorým získate predstavu o ich výhodách a rozdieloch medzi nimi. Keď si vyberiete pergolu, príde na rad jej montáž, ktorá trvá jeden až dva dni.

Ako pergolu poistiť?

Pýtate sa, či je možné pergolu poistiť? Áno, je. Pergola je automaticky poistená ako súčasť stavby. Vedľajšie stavby sú totiž zvyčajne zahrnuté do poistenia budovy resp. stavby. Medzi vedľajšie stavby patria všetky stavby spojené so zemou pevným základom a nachádzajúce sa na tom istom pozemku. Ide napríklad o garáž, kôlňu, stodolu, oplotenie vrátane brány, bazény, skleníky a pergoly. Vedľajšie stavby sú poistené v rámci budovy do výšky dohodnutej v poistnej zmluve, najčastejšie od 10 % do 20 % poistnej hodnoty budovy.

Naklápacia pergola Placeo

Veľmi obľúbená je napríklad naklápacia lamelová pergola Placeo. Má rovnú obvodovú konštrukciu a strechu z hliníkových lamiel, ktoré možno naklápať v rozsahu od 0° do 140°. Úplne uzavreté lamely pergoly vás chránia pred slnkom, dažďom a snehom. Medzi ďalšie výhody tejto pergoly patrí skrytý motor, integrovaný odkvap v obvodovom profile, elektromechanické polohovanie strešných profilov pomocou diaľkového ovládania a použitie kvalitných a odolných materiálov.

 

Foto: sunsystem.sk