Bytové doplnky ako kľúčový prvok interiérového dizajnu

Krása sa ukrýva v detailoch a presne to platí aj pre vybavenie domácnosti. Dobre zvolené interiérové farby či nábytok sú taktiež veľmi dôležitou súčasťou, no sú to práve rôzne dekorácie do bytu a doplnky, ktoré ešte viac zvýraznia vkus a nápaditosť domácich. Vďaka nim sa dá navodiť ešte väčší pocit pohodlia a harmónie. Štýlové doplnky do bytu, ktoré krásne doplnia každú miestnosť, a budú pastvou pre oči nielen pre vás, ale aj pre každú návštevu!

Prečo sa oplatí vybrať si štýlové doplnky do bytu?

Doplnky do bytu sú neoddeliteľnou súčasťou interiérového aranžovania, či už budú zdobiť steny, stôl, posteľ či iný nábytok. Ak ich vyberiete správne, budú pôsobiť štýlovo počas celého roka. Ak však máte radi zmenu ročných období a s nimi aj chuť pozmeniť vaše aranžovanie, existuje tiež množstvo prekrásnych sezónnych doplnkov, ktoré môžete striedať. Všetko závisí od vášho vkusu a fantázie.

Aké doplnky do bytu sa hodia pre váš interiér?

Doplnky a dekorácie do bytu sa dajú jednoducho vybrať pre každučký interiér. Ktoré sa hodia do toho vášho? Westwing si pre Vás pripravil nápady do každej izby – určite medzi nimi nájdete niečo, čomu sa poteší aj vaša domácnosť.

Kúpeľňové doplnky

Zariadenie kúpeľne by malo pôsobiť útulne a hlavne prakticky, kúpeľňa by sama o sebe mala byť ľahko udržateľná v čistote. Vlhký vzduch a voda to niekedy neuľahčujú, avšak existujú kúpeľňové doplnky, ktoré sa sem nádherne hodia, a pritom sa dobre znášajú s vodou. Ako napríklad mramor, kamenina, keramika, či bambus vo vkusných súpravách do kúpeľne, či prírodné vlákno a ratan v podobe košov a ľahkých závesných políc.

Doplnky do obývačky

Doplnky do obývačky ponúkajú mnoho rôznych možností – či už si chcete ozdobiť steny nejakým obrazom, grafikou, fotorámikom, alebo hľadáte stojace doplnky/dekorácie vo forme váz, sošiek, svietnikov – všetko závisí od miesta, ktoré chcete skrášliť. Nádherným doplnkom sú aj vankúše a rôzne plédy, či ďalší malý koberček pod nohy ku kreslu. A čo tak pridať do vašej knižnice vkusné zarážky na knihy? Nezabudnite ani na štýlové dekorácie na stôl do obývačky, aby zariadenie obývačky vyzeralo skvele a kompletne.

Doplnky do kuchyne

V kuchyni trávime tak veľa času, že si z času na čas určite zaslúži nejaké nové prírastky do svojho aranžovania. Ich výhodou je, že sú zväčša navrhnuté tak, aby boli aj prakticky použiteľné. Doplnky do kuchyne pravdaže zahŕňajú aj prestieranie a obrusy, spolu s behúňmi. Ak vám v kuchynskej výbave nič nechýba, nové doplnky na stolovanie jej určite dodajú svieži nádych! Zariadenie kuchyne by malo byť vždy prioritou!

Doplnky do spálne

Aby vaša domáca oáza odpočinku a zariadenie spálne pôsobilo ešte uvoľňujúcejšie, myslite aj na štýlové doplnky do spálne. Na stenách krásne vyniknú obrazy a grafiky s prírodným motívom či súprava zrkadiel, na komodách zas rôzne misky a svietniky. Veľmi prakticky sa tu osvedčia aj úložné koše a boxy, ktoré sa dajú schovať pod posteľ alebo do skrine. Spálňa by mala pôsobiť sviežo, preto by tu nemali chýbať ani rastliny v pekných kvetináčoch. Zabúdali by ste ich polievať? Skúste ich verné umelohmotné napodobeniny.

Doplnky do detskej izby

Zariadenie detskej izby je dokonalým priestorom pre vtipné a farebné doplnky, keďže pri deťoch sa všetko veľmi rýchlo dokáže zmeniť na hru. Doplnky do detskej izby preto veľakrát môžu pôsobiť ako hračky, a pritom majú svoje praktické využitie. Úložné boxy v tvare zvierat sú skutočnou pastvou pre oči, a pritom účinne schovajú všetok neporiadok. Postieľku môžete doplniť o mäkučké vankúšiky vtipných tvarov a na podlahu pridať pestrý koberec, na ktorom sa vaše ratolesti budú môcť hrať – v detskej izbe snáď neexistujú žiadne obmedzenia!

Doplnky na balkón alebo do záhrady

Balkón a terasa dokážu poskytnúť skvelý priestor pre odpočinok, a pritom stačí tak málo, aby pôsobili útulne a pohodlne. Čarovnú atmosféru mu dodajú lampáše, ktoré nádherne rozžiaria vaše večerné posedenia. Ak tu pestujete rastliny, vyberte pre ne štýlové obaly na kvetináče. Stoličky či kreslá budú ešte viac lákať na oddych s mäkučkými vankúšmi na sedenie. Nechajte sa inšpirovať a pozrite sa aj na záhradné doplnky.

Text: Redakcia v spolupráci s Westwing

Foto: Westwing