Chcete zo svojho domu či bytu urobiť inteligentnú domácnosť?

Okrem tradičných relé totiž ponúka ucelený rad elektronických prístrojov a komponentov pre inteligentnú domácnosť. Systém iNELS zahŕňa riadenie vykurovania, klimatizácie, vetrania, spínanie spotrebičov, stmievanie svetiel, ovládanie žalúzií, alarmu a ďalšie bezpečnostné prvky ako kamery, ale aj distribúciu audia a videa. Obsahuje tiež ochranu domu pri zlom počasí, nečakaných udalostiach a živelných pohromách a eko-inštaláciu, kedy sa nepoužívaný elektrický okruh automaticky vypne (napríklad v spálni počas spánku). Čo systém nezahŕňa, to do neho ľahko integrujete.

Systém vás o vybraných udalostiach informuje SMS správou a k domu sa môžete pripojiť odkiaľkoľvek vo svete, kde budete mať pripojenie k internetu. Niektoré funkcie vykonáva systém automaticky podľa určenej veličiny, pomocou ovládača môžete ovládať viac funkcií jedným povelom a nastaviť si príchodové a odchodové funkcie. To znamená, že ak prídem domov, jedným stlačením diaľkového ovládača otvorím garážovú bránu, zapnem svetlo, nastavím teplotu a zapnem napríklad TV alebo kávovar. Pri odchode zas jedným stlačením ovládača na stene vypnem v celom dome osvetlenie, stiahnem rolety a napríklad vypnem aj vybrané zásuvky, resp. spotrebiče.

 

Systém iNELS nie je určený iba do novostavieb domov, bytov a administratívnych budov, samozrejmosťou sú aj rekonštrukcie, lebo systém má aj bezdrôtové riešenie. Na každú požiadavku nájdete riešenie a získavate široké možnosti ovládania, či už klasickými vypínačmi, inteligentnými vypínačmi, diaľkovými ovládačmi, automaticky na základe okolia, alebo aj internetom, mobilom, tabletom, inteligentnými hodinkami, a to odkiaľkoľvek na svete.

Mobilný telefón alebo smart hodinky ako diaľkový ovládač pre celú domácnosť

Nie je to žiadna technická vízia budúcnosti. Moderný mobil alebo hodinky dokážu ovládať takmer celú domácnosť a jej technológie. Dôležitou správou je, že nie je potrebné meniť celú elektroinštaláciu domu a ani inštalovať kompletný systém iNELS. Firma ELKO EP ponúka aj čiastkové riešenia. Stačí na to napríklad takzvaný inteligentný set s názvom „Jeden ovládač za všetky“.

Tento set má k dispozícii vybrané prvky inteligentnej elektroinštalácie iNELS. Set obsahuje inteligentnú eLAN-IR škatuľku a IR vysielač. A práve prostredníctvom inteligentnej škatuľky eLAN-IR možno ovládať domáce spotrebiče inteligentným telefónom.

APLIKÁCIE iNELS

Hlavná výhoda využívania tohto nástroja pre ovládanie domu spočíva v tom, že sa všetky technológie ovládajú z jedinej aplikácie, a to či už ste doma, alebo na cestách.

Vyskúšajte si do vašom smartfóne DEMO aplikácie:

DEMO aplikácia pre zbernicovú inštaláciu iNELS Home Control Promo a ovládajte showroomy ELKO EP.

DEMO aplikácia pre bezdrôtovú elektroinštaláciu iNELS Home Control RF Promo a ovládajte náš demo panel.

Odchádzate na dovolenku alebo služobnú cestu? Chcete mať prehľad a uistiť sa, že je všetko v poriadku?

Systém iNELS vie dokonale sledovať majetok a ¬postarať sa o ¬vašu bezpečnosť. Sú v ¬ňom zapojené alarm, kamery, detektory pohybu, dymu, vody alebo náhodné otvorenie okna. Zabezpečovací systém môže byť prepojený aj s bezpečnostnou agentúrou.
So systémom iNELS ste jednou nohou vždy doma!

 

17.1.2018