Chýba v okolí vášho domu exteriérové osvetlenie?

Je čas odstrániť tento nedostatok

Exteriérové osvetlenie je rovnako dôležité ako to interiérové. Okrem dizajnovej však plní aj významnú bezpečnostnú úlohu, keďže nám aj počas tmy jasne vysvecuje cestičku k prístupu do domu, prípadne nám umožňuje pohodlné pohybovanie sa po priečelí, terase či záhrade aj večer či v noci. Ak preto ešte nemáte v okolí svojho domu vybudované exteriérové osvetlenie, je vhodný čas tento nedostatok vyriešiť.

Exteriérové svietidlá na fasádu domu, ale aj konštrukciu terasy či pergoly

Exteriérové osvetlenie má množstvo podôb a je len na vás, pre ktorú z nich sa rozhodnete. Azda najväčšiu klasiku predstavujú nástenné alebo stropné exteriérové svietidlá, ktoré sú určené na inštaláciu priamo na fasádu domu. V tomto prípade je na osadenie svietidiel potrebné myslieť už pri budovaní elektrických rozvodov, inak sa budete musieť vysporiadať s nie príliš esteticky vyzerajúcimi lištami, ktoré chránia kabeláž. Nástenné či stropné svietidlá však môžete nainštalovať aj na terasu či napríklad pergolu, a tak si vytvoriť príjemné prostredie na vonkajšie posedenie aj v neskorých nočných hodinách.

Dizajnové riešenia zatraktívnia dizajn vašej záhrady

Dôležitým prvkom exteriérového osvetlenia, ktorý navyše v posledných rokoch zohráva dôležitú úlohu aj v oblasti dizajnu celej záhrady, je osvetlenie chodníka. Naň môžete použiť hneď niekoľko alternatív exteriérových svietidiel. Dominantne bude pôsobiť samostatne stojace exteriérové osvetlenie, ktoré je dostupné vo forme svetelných stĺpov rôznych tvarov. Menej výrazné sú drobné svietidlá určené na zapichnutie do trávniku, prípadne do kvetinového záhonu. Zaujímavý štýl vašej záhrade zabezpečia zas exteriérové svietidlá zabudované priamo do chodníka, ktoré osvetľujú nášľapnú plochu odspodu. Tieto svietidlá sú vhodne kombinovateľné s klasickými kamennými kockami, avšak do akejkoľvek dlažby je možné relatívne jednoducho navŕtať otvor želanej veľkosti, ktorý si svietidlo vyžaduje.

Bezpečnosť garantuje vysoký stupeň krytia IP

Pri akýchkoľvek kvalitných exteriérových svietidlách zakúpených u seriózneho predajcu sa nemusíte báť ich bezpečnosti v súvislosti s vplyvmi počasia. U všetkých prevedení je totiž samozrejmosťou vysoký stupeň krytia IP, ktorý zabráni akémukoľvek priestupu vody pod základný kryt svietidla.
Mnohé zaujímavé modely exteriérového osvetlenia nájdete aj v internetovom obchode Casca.sk.

 

27.6.2016