Chýba vám k spokojnosti a pohodliu dobrý kanalizačný systém?

Postaviť si rodinný dom v odľahlej časti, kde vám maximálne súkromie dovolí užívať si život a bývanie plnými dúškami, je na nezaplatenie. Mnohí si ale neuvedomujú, že čím ďalej sa vaše rodinné sídlo nachádza od civilizácie, tým horšie to bude so zaistením všetkých služieb, ktoré sa pod vytvorenie spomínaného komfortu podpisujú najviac. A inak tomu nie je ani v prípade kanalizačného systému.

Nedostupný terén možno zdoláte vďaka modernému autu a pevným pneumatikám. Napojenie na sieť verejnej kanalizácie už tak jednoduché byť nemusí.

Potrebujete výkonnú a lacnú žumpu

Vlastný autonómny kanalizačný alebo odpadový systém by mohol byť riešením. Odvádzať odpadové vody do voľnej prírody nie je povolené a ani logické. Okrem znehodnotenia kvality odpadových vôd a znečistenia životného prostredia by vám hrozilo aj znehodnotenie vašej stavby vlhkosťou.

Mať preto na odtok odpadových vôd z vašej domácnosti dostatočne veľkú a kvalitnú lacnú žumpu sa oplatí. Neobídete zákon a neohrozíte fungovanie vašej domácnosti.

Parametre, na ktoré treba myslieť pri výbere

Výber spoľahlivého septika, ktorý bude vašej rodine slúžiť niekoľko rokov riešte s odborníkmi. Certifikované betónové a nepremokavé konštrukcie sú najlepšie. Nezabudnite však aj na ich vhodné umiestnenie na pozemku.

Veľmi dôležitý je i objem nádrže, ktorý závisí od počtu členov v rodine a spotreby vody. Zabezpečte si tiež vetranie žumpy a poistite bezpečnosť poklopom.

No a keby sa časom náhodou potrubie, ktoré odvádza odpadovú vodu do septika zablokovalo, majte po ruke kontakt na rýchle krtkovanie. Pomocou profesionálnej techniky tak bude problém s odtokom opäť vyriešený a vaše pohodlie a komfort zabezpečený.

Zdroj obrázka:dcwcreations/Shutterstock.com