Deväť dôvodov na inštaláciu skrytej zárubne DORSIS

Moderné interiéry kladú dôraz na estetickú čistotu, vzdušnosť a celkové zjednodušenie vnútorných priestorov. Najvýraznejší dizajnový trend súčasnosti - minimalizmus - priamo nabáda k novému poňatiu hlavných stavebných prvkov vrátane dverných otvorov. Všade, kde je to možné, upúšťame od klasických profilovaných zárubní a dverí a hľadáme spôsoby, ako dvere nanovo poňať a vniesť do interiérov modernú eleganciu.

Samotný minimalistický štýl vznikol v 40. rokoch 20. storočia - na pôvodné chápanie priestoru Miesa van de Roheho bez problémov nadviazali moderní architekti a dizajnéri o osemdesiat rokov neskôr. Čisté línie, nadčasová elegancia a nerušený priestor sú niečo, čo si môžeme užívať v našich domoch a bytoch.

Dorsis Fortius 52 sa prispôsobí každému interiéru. Priechodná výška až 3 500 mm umožňuje inštaláciu dverí až po strop.

Inštaláciou dverí so skrytými zárubňami DORSIS vnášame do interiéru jednoduchosť a rovné línie, čím eliminujeme zbytočné zárubne, prahy a obklady. Cieľ je jednoduchý - zabezpečiť celkovú jednoduchosť a harmóniu všetkých základných prvkov interiéru a dosiahnuť maximálnu eleganciu.

"Dvere vnímame ako trvalý dizajnový prvok domácnosti. Môžu dominovať a určovať estetiku interiéru alebo sa naopak prispôsobiť a elegantne splynúť so stenou," vraví Jan Krejčí, konateľ spoločnosti Dorsis. "Variabilita rozmerov a povrchov je pre nás dôležitá, aby sme vždy našli ideálne riešenie pre stavebníka v každom priestore. Naše riešenie je jedinečné v tom, že sme vyvinuli ucelenú koncepciu zárubne, nie len dva samostatné výrobky. DORSIS Fortius 52 tak ponúka výnimočnú kvalitu a spoľahlivosť na dlhé roky."

Dorsis Fortius 52 - na výber je takmer nekonečné množstvo povrchových možností. Od prírodných dýh cez striekané alebo lakované povrchy až po betónové stierky alebo dlaždice.

PREČO SI TEDA VYBRAŤ DVERE SO SKRYTÝMI ZÁRUBŇAMI ?

  • Je to komplexný výrobok so skrytou zárubňou, ktorý vám umožní vybrať si spoľahlivé riešenie pre každý projekt.
  • Konštrukcia skrytej zárubne je vyrobená z hliníkovej zliatiny T6060 so špeciálne kontrolovaným spracovaním, čo zaručuje pevnosť a dlhodobú kvalitu, dvere sa nedeformujú ani pri dlhodobom používaní
  • Aj hrúbka dverí 52 mm v kombinácii s robustnou konštrukciou zaručuje dlhodobú pevnosť dverného krídla. Vďaka pevnosti celej konštrukcie je možné použiť voliteľné prvky - skryté zatváranie dverí, dverové zarážky, elektrické otváranie atď.
Dorsis Fortius 52 - rám a pánty sú skryté, viditeľná zostáva iba tenká medzera medzi stenou a dverným krídlom.
  • Výška priechodu môže byť až 3500 mm, s nadpražím alebo bez neho, s nadsvetlíkom alebo bez neho, so šikmým
  • Hrúbka povrchových MDF dosiek je 6 mm namiesto bežných 3 mm, čo znesie nielen striekanie alebo nátery, ale aj náročnejšie dekorácie.
  • K dispozícii je prakticky nekonečná škála povrchov dverí - od prírodnej dyhy až po CPL dosky pripravené na premaľovanie alebo dekorovanie.
  • Dvere sú ošetrené zo všetkých strán (nielen na viditeľnej hrane), čo zaručuje vyššiu odolnosť vo vlhkých priestoroch
  • Jednoduchšia a rýchlejšia montáž - celá konštrukcia sa dodáva zmontovaná a vybavená ochrannými prvkami pre jednoduchú montáž.
  • A deviaty dôvod? Sú jednoducho jedinečné a krásne.
Dorsis Woody - všetky dvere sú vyrábané na mieru pre individuálne projekty, čo zaručuje trvalú kvalitu a jedinečný dizajn.

Pomyselným vrcholom ponuky je koncept Dorsis WOODY - jedinečná kombinácia skrytej zárubne Fortius 52 so zárubňou Woody. Je úplne bez výstupkov, ozdobných prvkov a profilov a úplne splýva so stenou. To umožňuje voľne pracovať s estetikou priestoru v duchu všetkých minimalistických princípov a zároveň využívať dizajnové možnosti, ktoré pridaná zárubňa ponúka. Toto riešenie dobre funguje nielen v moderných priestoroch, ale aj v tradičných interiéroch, kde je snaha spojiť moderné architektonické myslenie s tradičnými prvkami.

"Starostlivo zvažujeme požiadavky architektov a stavebníkov a prispôsobujeme naše výrobky ich projektom. Vášnivo obdivujeme minimalizmus a dizajn, ale nikdy neustupujeme z požiadaviek na prvotriednu kvalitu a remeselné spracovanie. Vieme, že za nami nezostáva len kvalita výrobku, ale aj precíznosť montáže, ktorá je pre zákazníka kľúčová," dodáva Jan Krejčí zo spoločnosti DORSIS.

www.dorsis.sk