Dizajnový interiér so SMART podlahovým vykurovaním

Pýtate sa, ako môže byť podlahové vykurovanie dizajnové?

Tento typ vykurovania je zabudovaný pod podlahou, takže ho nie je vidieť a žiadne radiátory ani iné vykurovacie prvky nerušia dojem z interiéru. To však nie je jediná výhoda teplovodného podlahového vykurovania. Sú tu ešte dva nespochybniteľne najdôležitejšie faktory a to hospodárnosť a komfort. Znížiť prevádzkové náklady o 30 %? S plošným vykurovaním to nie je problém.

Je to nízkoteplotný zdroj tepla, preto podlahová vrstva nesmie mať teplotu vyššiu ako 29 °C - viac by bolo nepríjemné a zdraviu škodlivé pre ľudský organizmus. Z toho vyplýva, že teplota vykurovania vykurovacej vody musí byť oveľa nižšia ako teplota v radiátoroch, kde spravidla dosahuje 60 °C.

V prípade podlahového vykurovania sa vykuruje plocha oveľa väčšia ako pri radiátoroch a najvyššia teplota sa dosahuje práve pri podlahe. Tepelná pohoda, čiže teplo od nôh sa dosahuje už pri oveľa nižšej teplote ako je teplota pri radiátoroch.

Teplovodné podlahové vykurovanie má však  dlhší čas nábehu, a preto nie je vhodné pre nezateplené budovy alebo do priestorov, ktoré je potrebné rýchlo vyhriať z veľmi nízkych teplôt. Teplovodné systémy sú vhodné pre všetky typy novostavieb a rekonštrukcií.

Teplo skryté pod podlahou

Vykurovací systém pod podlahou prináša so sebou obrovskú výhodu v podobe variability priestoru, ktorý nie je nijako obmedzený či už umiestnením alebo aj samotným vzhľadom radiátorov. Zároveň je možné ho pripojiť na akýkoľvek zdroj energie - od kotlov spaľujúcich rôzne druhy palív až po tepelné čerpadlá.

NEA SMART 2.0

Kvalitná regulácia teploty v dome alebo byte je základom pre spokojnosť jeho obyvateľov. Automatické ovládanie vykurovania zabezpečí nielen vašu tepelnú pohodu, ale aj zníži náklady na bývanie. NEA SMART 2.0 od spoločnosti REHAU vám poskytne to najlepšie z technológií v oblasti regulácie teploty. Prepojenie s vaším smartfónom poskytuje termostatu informácie o vašej polohe. Keď zistí, že dom ostal prázdny, automaticky zníži teplotu v interiéri. Kúrenie sa nevypne úplne, ale bude vykurovať citeľne menej v porovnaní s tým keď ste doma. Dokáže vám tak ušetriť až pätinu energie potrebnej na kúrenie a vy nemusíte čakať na nábeh podlahového kúrenia.

NEA SMART 2.0 vníma aj vaše každodenné návyky a sleduje aké teploty vám v miestnostiach vyhovujú, dokáže detekovať otvorené okná a reagovať na to zastavením vykurovania. Je v ponuke v dvoch farbách v minimalistickej bielej a elegantnej čiernej verzii. Vyberte si aj vy SMART termostat, posuniete tým  komfort vo vašej domácnosti na vyššiu úroveň.

Text a foto: Rehau