Efektívne vetranie bez straty tepla či vstupu alergénov

Vortice Vort HRW MONO EVO je decentrálna rekuperačná jednotka, určená pre inštaláciu v obytných a komerčných priestoroch nových budov alebo tých, ktoré prechádzajú rekonštrukciou za účelom zvýšenia energetickej účinnosti a zníženia nákladov na vykurovanie. Táto jednotka má niekoľko kľúčových vlastností:

  1. Zlepšenie kvality vzduchu: V lete zabráni vstupu alergénov a iných škodlivých látok do interiéru.
  2. Zníženie nákladov na vykurovanie: V zime pomôže ušetriť na vykurovaní vďaka spätnej rekuperácii tepla.
  3. Filtrácia vzduchu: Prívod filtrovaného čerstvého vzduchu zlepší sviežosť a zdravie obývaného priestoru tým, že je minimalizované množstvo mikroorganizmov a riziko infekcií.
  4. Filtre: Umývateľný filter G3 na exteriérovej strane a filter G2 na interiérovej strane zaisťujú čistý vzduch.
  5. Elegantný dizajn: Najviditeľnejšou časťou jednotky je predný panel z ABS plastu, ktorý sa hodí do všetkých obytných priestorov.
  6. Efektívny motor: EC motor s guľôčkovými ložiskami znižuje spotrebu energie. V nastavení je tiež možné si vybrať jednu z piatich rýchlostí otáčok motora.
  7. Rekuperácia tepla: Keramický výmenník tepla s účinnosťou rekuperácie až 90 % umožňuje výmenu tepla medzi odvodným znehodnoteným vzduchom a prívodným čerstvým vzduchom.
  8. Teplotný rozsah: Jednotky môžu pracovať v teplotnom rozmedzí od -20 °C do 50 °C.

Model HCS je dodávaný s diaľkovým ovládaním a disponuje snímačmi vlhkosti, tepla a svetla. Vďaka snímačom je možné využívať automatické funkcie. Auto-vlhkosť upravuje prevádzku podľa okolitej vlhkosti, auto-komfort podľa teploty a auto-noc podľa okolitého svetla.

V prípade potreby rekuperovať viac miestností súčasne sa odporúča zaobstarať si model HCS Wi-Fi, ktorý umožňuje vytvorenie vlastnej Wi-Fi siete typu Mesh, cez ktorú sa viac jednotiek navzájom spáruje a synchronizuje tak svoju prevádzku. Navyše sa tak odomkne režim Prirodzeného vetrania. S ním si užijete prirodzený tok vzduchu v celej domácnosti.

Modely sú dodávané vo výkonových variantoch 30, 40 a 60. Pre modely 30, ktoré sú schopné rekuperovať priestory s objemom až 38 m³/h, je na inštaláciu v stene postačujúci otvor s priemerom 10 cm. Vyššie modely 40 (40 m³/h) a 60 (60 m³/h) vyžadujú inštaláciu do otvorov s priemerom 16 cm. Inštalácia je veľmi jednoduchá.

Viac informácií o jednotkách Vortice VORT HRW MONO EVO, ktoré sú do 31.5.2024 k dispozícii s 15% zľavou, nájdete na webových stránkach TU. Dostupné sú aj videá, ktoré vám ukážu, ako prebieha inštalácia a konfigurácia týchto rekuperačných jednotiek. Prajeme vám úspešnú inštaláciu a zdravý vzduch!

 

Zdroj: PR článok spoločnosti KLIMAVEX a.s.