Hrozí vám, že prídete o strechu nad hlavou?

Budúcnosť je neistá a pomoc v nedohľadne. Práca, rodina a iné povinnosti našu hlavu zamestnávajú naplno. A nielen stres je výsledkom tohto náročného života. V mnohých situáciách sme na tom tak zle, že nedokážeme zabezpečiť ani svoje základné potreby a platiť pritom nemalé splátky z úverov alebo hypoték. Aká je cesta z tejto situácie?

Aj exekúcia môže mať dobrý koniec

Stavba, kúpa alebo rekonštrukcia rodinného domu či bytu si vyžaduje nielen dobré protipožiarne upchávky, ale aj neustály investície. Ak ich nemáte, je tu možnosť požiadať konkrétnu finančnú inštitúciu, aby vám formou záložného práva poskytla úver. Jeho vybavenie nie je v dnešnej dobe jednoduché a vždy ani možné. Ak sa vám to ale podarí, nie je to žiadna výhra, pretože ani zariadenie celej stavby a domu si bez dodatočných financií nezabezpečíte.

Oslovila vás ponuka ďalšej lacnej pôžičky v médiách a povedali ste si, že to s tak nízkymi splátkami určite zvládnete? V prvých dvoch, možno troch mesiacoch áno. Časom si ale budete chcieť na ten nasledujúci mesiac kúpiť niečo nové a drahšie, niektoré z týchto splátok potom vynecháte a celé sa to začne rúcať ako domček z karát. Dostanete sa do dlhodobého omeškania, ku ktorému vám pripočítajú nemalé úroky a vaša schopnosť plniť si svoje záväzky sa skončí nečakanou exekúciou.

Požiadajte o pomoc centrum právnej pomoci

Ak je nesplatených a omeškaných záväzkov viac, môžete o svoju novú a milovanú stavbu rodinného domu alebo bytu veľmi rýchlo prísť. Riešením by mohlo byť nájsť si finančného poradcu, ktorý vás lepšej finančnej gramotnosti, čo to priučí. S hroziacimi exekúciami sa ale môžete obrátiť aj na špeciálne centrum právnej pomoci, s ktorého skúsenosťami a praxou sa môžete zbaviť týchto dlhov veľmi jednoducho.

Komunikácia je nakoniec základ úspešného riešenia každej nepríjemnej situácie, tak na to v rámci svojej lepšej budúcnosti a ochrany majetku myslite. Možno aj vďaka týmto radám sa vám podarí váš nový domov zachrániť a znova sa na nohy postaviť.

Zdroj obrázkov: dokurose/Shutterstock.com