Inšpirácie pre modernú a krásnu kúpeľňu

Kúpeľňa je miesto v ktorom trávime veľa času. Ráno sa v nej snažíme zbaviť únavy a pripraviť sa na nový deň a večer zmyť zo seba ťažobu dňa a nachystať svoje telo na nočný relax. Kúpeľňa je po kuchyni najvyťaženejším miestom, preto si zaslúži našu pozornosť. Na to, aby boli vaše ranné a večerné rituály príjemné, potrebujete aj príjemný priestor. Nechajte sa preto inšpirovať! Pripravili sme si pre vás niekoľko noviniek zo sveta kúpeľní od svetových dizajnérov.

Antoniolupi - vaňa Ofuro

Hektický čas bežných pracovných ale aj spoločenských aktivít nás často oberá o pokoj aj v čase, keď by sme mali oddychovať. Ako sa naučiť zmeniť niektoré každodenné návyky a užiť si čas relaxu? Skúste blahodárny rituál ponorenia sa do horúcej vody, ktorá má silu spomaliť nás.

Vaňa Ofuro, ktorej je možné priznať významy presahujúce čisto fyzický rámec, ponúka človeku okrem očisty tiež pohodu a oslobodenie od nahromadeného stresu dňa. Jej znížený okraj priam pozýva ku vstupu. Rôzna hrúbka hrán ponúka priestor na uloženie napr. šampónu, zatiaľ čo tenšie časti odľahčujú impozantnosť vane. Môže byť umiestnená ako voľne stojaca či zapustená do zeme.

Duka - pura 5000 Colour Art

Spoločnosť Duka predstavuje novú interpretáciu sprchového kúta: nielen ako funkčný prvok pre každodennú pohodu, ale aj ako trendový „objekt“, ktorý dáva sprchovej zóne silu charakteru. Rôzne povrchové úpravy pántov a rukovätí pura 5000 ColourArt (matná biela, matná čierna, brúsená čierna, brúsená mosadz a brúsená meď) umožňujú vytvárať rôzne a originálne kombinácie.

Pánty pozostávajú z viac ako 50 komponentov a umožňujú otváranie dverí dovnútra a von bez obmedzenia. Rukoväte sú tvarované tak, aby boli pohodlné a pri používaní bezpečne padli do ruky.

Duka - libero 4000 Colour Up Your Life

Po pura 5000 ColourArt prináša Duka farby do kúpeľní aj prostredníctvom série natura a libero 4000.

Antoniolupi – umývadlo WAVE

Ľahkosť a pevnosť sa stretávajú vo WAVE, mramorovom umývadle vo forme vlny, ktoré predstavuje prvú spoluprácu spoločnosti antoniolupi  a architektonického štúdia Fuksas. Ak hľadáte pre svoju kúpeľňu skutočne originálny kúsok, umývadlo WAVE bude pre vás tým pravým.

Olmar – domáca sauna Mito

Ak ste milovníkmi saunovania, ale na klasickú domácu saunu nemáte priestor, máme riešenie aj pre vás. Spoločnosť Olmar predstavila svoju kúpeľňovú saunu. Mito je vlastne multifunkčné zariadenie, ktoré jednoducho umožňuje užívať si výhody sauny v kúpeľni.

Panel je pokrytý drevenou konštrukciou vybavenou pohodlným sklopným sedadlom. Mito využíva technológiu infračervených lúčov (FIR - Far Infrared Rays), ktoré sú schopné preniknúť do tela s následným zvýšením teploty kože a podkožia.

Ako bonus suší a dezinfikuje textílie ako uteráky či župany, čím odstraňuje pachy a vlhkosť.

Scarabeo – kolekcia Diva 2022

V prípade, že ste ešte nenašli zariadenie pre vašu kúpeľňu snov, určite nevynechajte kolekciu Diva 2022 od spoločnosti Scarabeo, ktorá dopĺňa už jestvujúcu kolekciu. S novými tvarmi, povrchmi či úložnými priestormi ponúka Diva nekonečné možnosti kombinácií. Či už hľadáte kúpeľňu pre rodinu alebo vyslovene pánsku kúpeľňu, určite si prídete na svoje.

TEXT: Redakcia

FOTO: Archív firiem