Jedálenské stoly a stoličky do veľkého aj malého priestoru

Hľadáte niečo čo vás nadchne pre váš vysnívaný byt alebo dom, ale zatiaľ vás nič neoslovilo? Skúsili ste hlbšie vyhľadávať online a stratili ste sa v spleti internetových obchodov? Navštívili ste mnohé reťazce zamerané na interiérový dizajn a dekorácie? Chceli ste získať inšpiráciu, ale nič vás neoslovilo a samotný predajca vo vás nevzbudil dôveru? Hľadáte čisto prírodné materiály a hlavne nábytok, ktorý vydrží roky? Od dôveryhodného dodávateľa a priamo od výrobcu? Naša rodinná firma Nábytok Mirek pôsobiaca 30 rokov na trhu vyznáva práve tieto hodnoty. Kvalita, čestnosť, správne nastavené ceny pre potenciálnych i stálych zákazníkov.

Objavte ideálne riešenie pre váš domov

Veľmi nás teší, že sme súčasťou zariaďovania vašich domácností. Centrum domácnosti, teda kuchyňa a jedáleň, kde sa stretáva rodina a priatelia.. zákazníci vyhľadávajú naše výrobky, oceňujú dizajn a kvalitu výrobkov Nábytku Mirek. Pri zariaďovaní kuchýň či jedální sa snažíme ponúknuť vždy kvalitné materiály, tvary a štýly jedálenských stolov. Aby boli tieto miestnosti nielen pekné, ale aj pohodlné na užívanie. Radi vám poskytneme naše poradenstvo. Prístup ku každému z vás je od srdca, vypočujeme si vaše potreby a predstavy a snažíme sa k nim priblížiť.

30 rokov zdokonaľovania sa, učenia, schopnosť posúvať sa vpred a stať sa špecialistom na výrobu jedálenských stolov a stoličiek je proces. Získanie si dôvery zákazníkov a to v takej hĺbke, že sme prví na koho sa zákazníci obrátia keď potrebujú nový jedálenský stôl a stoličky je fantastický pocit a úspech. Neustále sledujeme aktuálne trendy na trhu, ďalej sa rozvíjame a zákazníkom chceme ponúknuť to najlepšie.

Výber stola: od klasiky po moderné trendy

V ponuke nášho portfólia nájdete rozmery jedálenských stolov do menších bytov i priestranných jedální. Pred kúpou jedálenského stola je potrebné si rozmyslieť aký tvar stola preferujete a koľko ľudí si želáte, aby sa za stolom plnohodnotne najedlo. Tieto dve indície nám postačia, aby sme vám pomohli s výberom toho správneho stola, ktorý dokonale zapadne do interiéru spolu so stoličkami.

 

Okrúhly stôl

Posledné roky je v trende vlastniť kruhový stôl, ktorý nikde nezačína, ani nikde nekončí a symbolizuje nekonečno. Okrúhle jedálenské stoly v Nábytku Mirek máme k dispozícii v priemere od 90 cm pre štvorčlenné rodiny. V ponuke nájdete tiež štedré väčšie stoly, ktoré je možné roztiahnuť a pohodlne usadiť aj 8 ľudí. Kruhový stôl vám odkrojí veľa priestoru, preto je potrebné si rozmyslieť a detailne hoc aj svojpomocne si rozmerať, či sa vám okrúhly stôl zmestí.

Oválny stôl

Oblou alternatívou, ktorú vám dokážeme ponúknuť sú oválne stoly. Oválny stôl zaberie menej miesta ako kruhový stôl, čiže priestor dokážete využiť efektívnejšie. Dokážete ho ľahšie umiestniť do rohu miestnosti, alebo blízko steny. Takto získate napríklad viac priestoru na prechádzanie do ďalšej miestnosti. Napríklad stôl Otawa je konštruovaný tak, aby mal štíhlejší profil, zaberá menej priestoru ako napríklad niektoré masívne kruhové stoly.

Obdĺžnikový stôl

Obdĺžnikový stôl je skutočne klasickou voľbou a mnohí ľudia sa pri zariaďovaní svojich kuchýň či jedální rozhodnú práve pre tento tvar. Poskytnú  pomerne veľký povrch a tento tvar umožňuje ľahšie umiestniť stoličky. Každý za stolom má svoje vyhradené miesto a svoje centimetre pre plnohodnotnú konzumáciu jedla. Mnohí ľudia považujú obdĺžnikové stoly za tradičné, páči sa im ich jednoduchý elegantný dizajn. Nábytok Mirek má k dispozícii obdĺžnikové stoly v rôznych veľkostiach a štýloch. Dokážeme tak uspokojiť širokú škálu zákazníkov, je to bezpečná voľba pre akýkoľvek priestor väčších či menších rozmerov.

Štvorcový stôl

Naopak štvorcové stoly sú menšie, vhodné do malých jednoizbových bytov. Zákazníci ich umiestňujú k oknu alebo do rohu miestnosti. V takýchto malých priestoroch sa šetrí každý centimeter. Napríklad štvorcový stôl Liam nezaberá veľa miesta. Je vyrobený zo 100% dubového dreva a vydrží roky. Spolu s jedálenskými slim, ale zároveň pevnými stoličkami Noci vytvoria príjemné zákutie a vnesú do príbytku kus prírody vo forme prenádherného čistého dubového dreva.

Rozťahovací stôl

Pridanou hodnotou rozťahovacích stolov je schopnosť zväčšiť svoju veľkosť podľa potreby. Rozmery ponúkame rôzne a tak isto je možné vložiť namiesto dvoch vkladov len jeden. Podľa toho, koľko miest potrebujete. Takéto stoly z rozkladom oceníte pri hostinách a veľkých rodinných stretnutiach. Spravidla je tou správnou voľbou pre zákazníkov s veľkým počtom členov v rodine a pre tých, ktorí často a radi prijímajú viac hostí. Každý tak získa dostatok miesta a nikto sa necíti stiesnene. Manipulácia pri rozťahovaní jedálenských stolov Mirek je vdaka jednoduchému mechanizmu veľmi pohodlná a jednoduchá.

Pri výbere správneho tvaru stola zvážte nielen využitie, ale aj estetické preferencie a počet osôb, ktoré budú stôl užívať. Je dôležité si uvedomiť aj to, že každá miestnosť je iná a výber stola by mal zohľadňovať konkrétne potreby a veľkosť miestnosti.

Výber stoličiek: užitočné rady pri výbere

Vybrať si správnu jedálenskú stoličku býva niekedy zdĺhavejšie ako výber jedálenského stola. Nábytok Mirek ponúka široký výber univerzálnych stoličiek, ľahko kombinovateľných a kompatibilných s jedálenskými stolmi.

Drevené jedálenské stoličky

Klasické drevené jedálenské stoličky sú veľmi univerzálne, vyrábame ich z dubového dreva s povrchovou úpravou olej. Každú jednu stoličku natierame a ošetrujeme olejom na drevený nábytok, tak nadobudne krásnu farbu a nelepia sa na ňu nečistoty. Olej krásne vyzdvihne farbu a zvýrazní kresbu dubového dreva. Drevené stoličky, bez čalúnenia sú obľúbenou voľbou mamičiek s malými ratolesťami, minimalistov alebo aj milovníkov romantických zátiší. Drevená stolička je kus čistej prírody, nieje vyrušovaná žiadnou látkou či inými prídavnými materiálmi. Zákazník si užíva všetkými zmyslami krásu a vôňu kráľovského materiálu, dubového dreva..

Čalúnené stoličky

Čalúnené stoličky z rôznych druhov tkanín, kože či ekokože ponúkajú širokú škálu farieb. Čalúnenými stoličkami oživíte priestory, alebo naopak stlmíte už príliš pestré prostredie. Odolnosť látky voči opotrebeniu je v Nábytku Mirek samozrejmosťou. Aj pri vysokej oderuvzdornosti dbáme na to, aby látka nebola až príliš tvrdá. Vyberáme len tie najkvalitnejšie látky, ale zároveň dbáme aby boli príjemné na dotyk a dostatočne pohodlné aj pri dlhom sedení. Napriek tomu máme v ponuke rôzne štruktúry látok v klasickom tkaní až po buklé. Ak preferujete práve čalúnené stoličky, prosím vyberte si univerzálnu farbu. Odporúčame ju doladiť k ostatným prvkom vášho interiéru, ako je ďalší nábytok, steny a podlahy. Alebo práve naopak, vytvorte kontrastné kombinácie pre vizuálny a zaujímavý efekt. Jasné farby môžu vytvoriť energickú atmosféru, zatiaľ čo tmavá farebná paleta vytvorí elegantnejší a pokojnejší dojem. Nakoniec nezabudnite na svoje osobné preferencie, vyberajte farby ktoré vás oslovujú a vyjadrujú vaše estetické cítenie.

Barové stoličky: štýlový doplnok pre váš interiér

V širokej škále ponuky Nábytku Mirek nájdete barové stoličky v čalúnenom i celodrevenom vyhotovení. Moderné, klasické barové stoličky hodiace sa k barovým pultom v univerzálnych farbách čierna, sivá alebo celodrevená. Absolútnym hitom a istotou, že všetko bude ladiť ako má, sú celodrevené barové stoličky. Čisté línie, jednoduchý dizajn , minimalistický vzhľad, to sú aktuálne preferencie zákazníkov. Od barových stoličiek vyžadujú absolútnu univerzálnosť. Pri barových stoličkách sme kládli dôraz na konštrukciu a stabilný základ pre spoľahlivé a dlhodobé užívanie.

Nábytok, ktorý vám rozumie

Vo všeobecnosti ideálna stolička by mala byť nielen esteticky príjemná, ale aj ergonomická a trvanlivá, aby vyhovovala potrebám vášho domova a poskytovala pohodlné sedenie pre hostí. Tím Nábytku Mirek, vývojári, predavači sa snažia aktívne počúvať a komunikovať so zákazníkmi a so záujmom si vypočuť ich preferencie a potreby. Výroba nábytku v našom vyhotovení a chápaní znamená pochopiť konečného spotrebiteľa a neustále ponúkať a rozširovať škálu našich výrobkov, aby sme s láskou vyrobili to, čo práve zákazníci Nábytku Mirek potrebujú.

V ponuke Nábytok Mirek nájdete aj ďalšie kvalitné výrobky z masívu: