Kährs pripravil pre KPP výročnú kolekciu drevených podláh

Narodeninové darčeky môžu mať rôznu podobu. Najstarší európsky výrobca drevených podláh Kährs pripravil pre svojho výhradného partnera na českom trhu, spoločnosti Kratochvíl parket profi k jej 30. výročiu dve exkluzívne kolekcie drevených podláh Kährs Alpin a Kährs Texture Collection.

Trojvrstvové drevené krytiny rustikálnych kolekcií Kährs Alpin a Texture Collection zahŕňajú po troch farebne zhodných dubových dekoroch v prírodnom oleji: Prírodný dub s prirodzene medovým odtieňom a gaštanovo hnedou štruktúrou dreva (Dub Nature), veľmi ľahko morený povrch do svetlo hnedého tónu (Dub Rohoptic) a tmavší blond odtieň doplnený teplými šedými tónmi (Dub White).

Povrchy oboch kolekcií sú silne kartáčované s množstvom prirodzených prasklín hrčí, v prípade kolekcie Kährs Alpin sa jedná o kategóriu triedenia Dynamic, pri kolekcii Kährs Texture ide dokonca
o najdramatickejšie triedenie Expressive, teda s výraznými hrčami a prasklinami, s nápadnou kresbou i štruktúrou dreva a značnými farebnými odchýlkami.  Charakter surového materiálu a rustikálnosť pri kolekcii Kährs Texture zdôrazňuje ešte navyše rezaná štruktúra, kde sa narúša a odstraňuje mäkká vrchná vrstva dreviny. Klasický vzhľad dosky dotvára skosenie hrán na všetkých stranách lamely, tzv. 4V drážka. „Jednolamelové prevedenie má výraznú štruktúru dreva, pôsobí rustikálnejším dojmom a je morené v najviac dopytovaných odtieňoch, v prírodnom dube, v bielenom dube a v dekore Rohoptic, ktorý je ešte svetlejší ako variant Nature. Hrúbka krytiny je 15 mm a z pohľadu podlahárov by som vyzdvihol zámok 5S, ktorý považujem za najlepší zámok od Kährsu. Umožňuje rýchlu, efektívnu pokládku plávajúcim spôsobom, a to aj väčšie plochy v jednom kuse bez priečnych dilatácií, čo je komfortné,“ komentuje kolekcie Miloslav Sivák, vedúci  regionálneho predaja spoločnosti Kratochvíl parket profi.

 

www.kpp.sk