Kancelárske stoličky musia byť ergonomické. Prečo?

Počuli ste už o pojme ergonomika? Vedzte, že sa dostal aj do nábytkárskeho priemyslu. Konkrétne k stolom a hlavne stoličkám. Prečo by ste teda mali vsadiť na tento typ sedenia?

Ergonomické či zdravotné kreslá si našli svoje miesto hlavne v kancelárskych priestoroch. Spomenúť však musíme aj hráčsky trh, kde sa bez nich nezaobíde žiaden profesionálny hráč počítačových či konzolových hier. My sa dnes podrobnejšie pozrieme na ich výhody.

 

Kancelárske stoličky musia telo dostatočne podoprieť

Správne sedenie, najmä pri zamestnaniach v kanceláriách, je zásadným faktorom pre kvalitu vášho života, ale aj pracovných výkonov. Kancelárske stoličky by v každom prípade mali spĺňať ergonomické podmienky. Presedieť dlhé hodiny v klasických kreslách bez tejto možnosti nie je vôbec príjemné, a to hlavne z dlhodobého hľadiska.

Väčšina bolestí svalov či chrbta je totiž spôsobená tým, ako sa hýbeme a sedíme. Ak v tomto smere nestavíte na skutočnú kvalitu, môže sa stať, že nepríde k prirodzenému zarovnaniu tela, čo má za následok nepríjemné bolestivé stavy. V dnešnej dobe už nejde o žiaden luxus, počiatočné náklady sú taktiež výhodné a dostupné. Skôr by sme sa mali baviť o nutnosti.

 

Aké zdravotné benefity vás čakajú?

Pri zdravotných benefitoch by sme mali začať pri pomoci správne držať telo. Pohodlné sedenie aj počas dlhých hodín je snom každého. Vy ale potrebujete dosiahnuť to, aby sa telo aj po tomto čase bez problémov dostalo do prirodzených polôh. Tento typ stoličiek a kresiel uľahčí prirodzenú orientáciu tela a vás doslova donúti správne sedieť.

Disponujú totiž mnohými nastaveniami presne podľa vašich predstáv a potrieb. Dôležitá je aj bedrová podpora, čo je základ pre elimináciu alebo predídenie bolestí chrbta. Tieto podpierky sa prispôsobia prirodzenej krivke chrbta, čo časom určite ocenia najmä jeho dolné partie. Spomeňme aj zníženie svalového napätia sedením v optimálnej polohe, ktoré umožní uvoľnenie tela. Zabudnite na stres a obavu z bolestí svalov.

 

Navyše dobre vyzerajú

V neposlednom rade ide aj o skvelý designový doplnok. Sú pohodlné, bezpečné a navyše skvelo vyzerajú. Vedia byť reprezentatívne, a to hlavne pri prevedeniach z pravej kože. Či už pracujete na pozícii manažéra alebo radového zamestnanca, pomôžu nielen lepším pracovným výkonom, ale aj jednoducho prezentovať vašu značku a spoločnosť.

Na záver sa pristavme pri mobilite. Pomocou koliesok ich môžete veľmi ľahko presúvať, na rozdiel od masívneho nábytku. Vydržia dlhé roky, sú totiž vyrábané a testované tak, aby zvládli aj dlhodobejšie využívanie.

Hľadáte ergonomický nábytok pre efektívnejšiu a zdravšiu prácu v kancelárii? Kliknite sem. Ide o skvelú investíciu aj vzhľadom na duševné a fyzické zdravie zamestnancov. Vyberajte ale skutočnú kvalitu, toto nie je miesto, kde sa oplatí šetriť. Predsa len, zdravie máme iba jedno.


 

Zdroj foto: New Africa / Adobestock.com