Prichádza éra kompozitných a vodoodolných podláh

Všetko sa odohráva na podlahe! Podlaha je povrch, po ktorom každý deň a celú dobu chodíme. Podlaha je skoro to najdôležitejšie, čo vôbec do interiéru môžeme riešiť a vybrať. Vyberajme ju podľa svojho srdca, uváženia, potrieb, očakávania a až potom podľa peňazí.

 

Tak ako zákazníci aj portfólio s podlahami je čoraz rozmanitejšie. Výrobcovia podláh sa neustále snažia uspokojiť všetky náročné požiadavky ako vodoodolnosť, vysokú záťaž, rozmerovú stabilitu, náročnejšie teplotné podmienky, nízky tepelný odpor, rozmanitosť dekorov či možnosť pokladať bez dilatácií.

Výrobcovia chcú tiež zaujať certifikátmi o zdravotnej nezávadnosti a ekologickosti produktov. V dnešnej dobe ľuďom záleží na materiáloch, ktoré ich dennodenne obklopujú.

 

Kritérium, ktoré denne počúvame od zákazníkov je vodoodolná, ale prírodná podlaha. Taktiež musí byť, čo najvhodnejšia na podlahové kúrenie a vhodná k veľkým francúzskym oknám. Musíme si uvedomiť, že pri každej podlahe je potrebné urobiť menší kompromis, aby sme mali splnené svoje top priority.

Drevené podlahy sú stále „in“.

Drevená podlaha je produkt, ktorý musíte milovať. Je to čistá príroda, ktorá robí domov útulným a harmonickým. Dodáva prírodný a zároveň luxusný vzhľad interiéru. Má však svoje menej pôsobivé vlastnosti ako menší prestup tepla z podlahového kúrenia, ľahšie poškrabanie, a taktiež nie je odolná voči vode.

 

Všetci túžime po podlahe s prírodným vzhľadom. Drevená podlaha je pomerne drahá investícia a nie každý si ju môže dovoliť. Na základe tohto dopytu vznikli kompozitné podlahy, ktoré v sebe spájajú tie najlepšie vlastnosti podláh. Prírodný vzhľad a dojem, s ľahkou údržbou a s vodoodolnými vlastnosťami.

Kompozitná podlaha je priekopníkom v kvalite bývania

Samozrejme, aby to nebolo také jednoduché aj v kompozitných podlahách sú rozdiely. Existujú také, ktorých jadro je z prírodných drevných vlákien a teda sú čiastočne vodeodolné. Medzi takéto podlahy patrí aj Kompozitná podlaha EGGER HOME GreeTec, ktorá má schopnosť odolávať pôsobeniu vody až do 72 hodín. Taktiež veľmi kvalitná podlaha, ktorá odoláva až 4 hodiny stojatej vode je Kompozitná podlaha Parador Modular ONE vyrobená na báze dreva.

 

Ak ste náročnejší užívateľ určite siahnite po Kompozitných podlahách SPC, ktoré sú 100% vodeodolné. Medzi takýto druh podláh patrí Kompozitná podlaha AFIRMAX BiClick s HD s minerálnym jadrom alebo vysokokvalitné podlahy Parador SPC.

 

Kompozitné podlahy sú na dotyk aj pocit ako skutočné drevo. Majú nízky tepelný odpor. To znamená, že sú vynikajúce pre podlahové kúrenie. A čo je zvlášť oceniteľné je tichá a teplá, kde je chôdza naboso samozrejmosťou.

 

Kompozitné podlahy kombinujú najmodernejšie technológie s najvyššou kvalitou.

Laminátové podlahy sú stále dôležitým hráčom pre náš trh

Netreba zatracovať ani iné prírodné podlahy, medzi ktoré určite patria laminátové podlahy. Sú to odolné a zdravé podlahy, ktoré vyčarujú autentický vzhľad. Tieto podlahy si stále držia svoje miesto ako lacnejšia a funkčná podlaha. Dokonca sa pokladá aj do domov vyššej kategórie, kde by ste kedysi nič iné ako masívne, či viacvrstvové drevené podlahy nečakali. Je to skutočný všestranný produkt s množstvom rozmanitých dekorov.

Laminátové podlahy sú absolútnym víťazom v pomere cena / výkon

Na trhu je úplná top novinka Laminát Hydron, ktorá odolá stojatej vode 24 hodín. Nejde len o striekanie vody na podlahu. Test je vykonávaný na povrchu v spoji troch lamiel, kde voda pôsobí celých 24 hodín.

 

Čo sa týka dekorov absolútnou trendovou témou naďalej zostáva montáž vzoru rybej kosti tzv. stromček. Taktiež sú veľmi populárne všetky prírodne odtiene dubu, dekory dlaždíc a dizajnérske dekory nevšedných vzorov. Pomerne novinkou, ktorá prichádza už aj na náš trh, je parameter - vhodnosť podlahy na podlahové chladenie.

www.solidway.sk