Kráľovstvo spŕch za mincu alebo žetón

Vďaka svojej elektronike do sanitárneho vybavenia, ako sú napríklad umývadlové batérie, splachovače pisoárov a toaliet alebo ovládanie spŕch, SANELA bojuje za úsporu pitnej vody už viac ako 20 rokov. Aby rozšírila svoju oblasť pôsobnosti, vyvinula automaty pre sprchy na mince a žetóny.

S týmito automatmi sa môžete stretnúť predovšetkým v kempoch, na sociálnych zariadeniach parkovacích miest pre vodičov kamiónov alebo čerpacích staniciach, hoteloch či na kúpaliskách. Majiteľom tak umožňujú mať pod kontrolou spotrebu vody. Spolu s úsporou vody tak prichádza aj menšia spotreba elektriny.

Objednávajúci si vyberie z dvoch základných vyhotovení, kde si môže užívateľ v oboch prípadoch pred vhodením mince alebo žetónu zvoliť stlačením tlačítka požadovanú sprchu. V prípade interaktívneho ovládania si užívateľ môže naviac ľubovoľne púšťať a zastavovať vodu priamo v sprche. V druhom prípade priameho ovládania má zákazník daný čas na osprchovanie bez možnosti zastavenia. Automat užívateľa upozorní prerušovaným prúdom vody, že mu zostáva posledných 30 sekúnd z nastaveného časového limitu. Každý má teda prehľad o zostávajúcom čase a môže tak svoje sprchovanie prispôsobiť. Vhodením ďalšej mince alebo žetónu môže dobu sprchovania ľubovoľne predĺžiť. S mincovými alebo žetónovými automatmi odpadnú problémy, keď si zákazník vodu neváži a sprchuje sa príliš dlho. A tiež sa zabráni zbytočnému plytvaniu nielen teplej ale aj studenej vody.

Z automatov SANELA je možné tiež získať štatistické informácie alebo urobiť diagnostiku prístroja. Podľa požiadaviek zákazníka je možné tlačítka označiť ľubovolnými symbolmi, prípadne celý automat vyrobiť z nerezovej ocele AISI 316L, ktorá je vysoko odolná proti kyselinám, a predovšetkým dobre odolná proti korózii.

SANELA ponúka mincové a žetónové riešenia tiež pre sprchové panely, pre otváranie dverového zámku alebo pre použitie jednofázového spotrebiča (napr. práčka, fén, televízia).

Bez mincí s RFID žetónom

SANELA tiež predstavila ucelený rad zariadení pre ovládanie spŕch, dverných zámkov a jednofázových spotrebičov pomocou programovateľného žetónu RFID. Tento žetón ponúka široké možnosti opakovaného naprogramovania. Ide o jednoduchú bezdrôtovú inštaláciu. Programovaciu stanicu nie je nutné pripojiť k počítaču a dotykový displej vás prevedie českým menu.

https://www.sanela.sk/mincove-kartove-cipove-rfid-a-zetonove-automaty