Krbové vložky s trojstranným sklom – ROMOTOP Impression C

Keď sa spojí moderný dizajn a vyspelá technika, nedopadne to inak, ako ďalšou novinkou v najvyššej rade IMPRESSION, ktorou je krbová vložka s trojstranným sklom a výsuvnými dvierkami.

Pohľad do ohňa je stále jedným z najväčších prianí, ktoré si chceme u seba doma splniť. Keď nás oheň naviac i zahreje, cieľ je potom jasný – zabezpečenie krbu. Aby sme si toto prianie splnili dokonale, potom sa ako najideálnejšie riešenie ponúka práve krbová vložka s väčšším podielom skla okolo ohniska. Medzi odborníkmi na vykurovanie, ale i projektantmi alebo architektmi, sa jej hovorí jednoducho „Céčko“. A to preto, že tvar skla pripomína písmeno „C“. Technicky je také riešenie ideálne, dokáže tak totiž rozžiariť celý interiér zábleskmi ohňa a maximálne dať teplo do priestoru.

V ponuke trojstranných krbových vložiek Romotop boli predstavené hneď dva varianty líšiace sa rozmerom i výkonom. To, že vývojárov firmy technika skutočne baví, sa ukázalo na jednotlivých konstrukčných prvkoch. Celá edícia krbových vložek IMPRESSION je vybavená presným a tichým systémom výsuvu dvierok SILENT LIFT, ktorý sa naviac komfortne ovládá pomocou odnímateľnej kľučky (s možnosťou výmeny za pevnú kľučku). Krbové vložky sú určené pre akumulačnú i konvekčnú prevádzku. Inovatívny systém vedenia plynov DOUBLE SPIN, ktorý bol vo firme Romotop vyvinutý, zvyšuje účinnosť krbu a prispieva k dokonalejšiemu spaľovaniu. Vďaka správne riešenému prívodu vzduchu nedocháza k usadzovaniu nečistôt na sklách dvierok, čo je pri krbových vložkách značky Romotop samozrejmosťou, rovnako ako centrálny prívod externého vzduchu do spaľovacej komory. Reguláciou primárneho a sekundárneho prívodu vzduchu je možné riadiť jediným ovládacím prvkom, a to podľa konkrétnej potreby v danej chvíli. Kto si rád tvorí interiér do najmenších detailov, môže si zvoliť farbu šamotovej spaľovacej komory prírodný natur alebo čiernu.

Pre zachovanie tepelnej energie ponúka výrobca špeciálne akumulačné sady MAMMOTH. Jedná sa o pridavné prvky k umiestneniu na teleso krbovej vložky, ktoré vďaka vysoko akumulačnému materiálu dokážu doslova vysať „zvyškové“ teplo a uložiť jeho veľkú časť pre neskoršie postupné uvolňovanie, a to až niekoľko nasledujúcich hodín po tom, čo prestaneme prikladať!

Text a foto: Romotop