Kvalitné oblečenie pre prácu na záhrade, stavbe a pre úpravy v interiéri

K výberu špeciálnych ochranných odevov treba pristupovať zodpovedne a s porozumením nielen v práci. Cena chyby môže byť v tomto prípade veľmi vysoká. Preto by bolo vhodné a dobré, aby ste si pre prácu v záhrade, interiéri alebo na stavbe zaobstarali vhodné pracovné oblečenie, s ktorého výhodami vás v článku oboznámime.

Kombinéza by mala vytvárať najpohodlnejšiu mikroklímu pre ľudské telo, ktorá zaisťuje optimálne pracovné podmienky. Takéto vlastnosti majú najmä prírodné tkaniny, ako je bavlna, vlna, ale, bohužiaľ, majú nízku odolnosť proti opotrebovaniu, čo je pre prácu a namáhanie ekonomicky nerentabilné.

Syntetika musí byť

Ukazovatele, ako sú odolnosť proti opotrebovaniu, odolnosť proti pokrčeniu, zmrašťovanie počas čistenia, rozmerová stálosť, trvanlivosť a jasnosť zafarbenia textílie, sa neoplatí podceňovať tiež. Tieto vlastnosti najlepšie zabezpečujú syntetické tkaniny. Kombinácia prírodných a syntetických vlákien bude preto najlepšou voľbou pre všetky pracovné odevy ako aj špeciálne pracovné rukavice.

Praktické a pohodlné montérky sú základ

Kvalitné montérky by mali byť nielen odolné proti opotrebovaniu, ale aj spoľahlivé, praktické a pohodlné. Práve takéto vlastnosti sú veľmi dôležité, pretože práca v akomkoľvek priestore a podmienkach si často vyžaduje prítomnosť rôznych zariadení a v skutočnosti si vyžaduje živú účasť na pracovnom procese.

Nakoniec by mal pracovný odev vyzerať aj esteticky príjemne a disponovať množstvom funkčných vreciek, ktoré v prípade potreby veľmi dobre poslúžia. No a najdôležitejšie na záver, musí vás chrániť a zaisťovať maximálne bezpečie bez obmedzenia v pohybe. Máte pre prácu na stavbe alebo v záhrade také?

Zdroj obrázka: Shutterstock.com