Majte svoj domov pod kontrolou a chránený nielen pred požiarom

Vyhnúť sa požiarom nie je na sto percent možné nikdy. A v dnešných horúčavách to platí dvojnásobne. To však neznamená, že by ste nemohli minimalizovať následky takejto pohromy a chrániť si vlastné životy prevenciou v podobe predchádzania vzniku požiarov.

Aj vďaka mnohým moderným signalizačným systémom si potom môžete užiť nielen bezstarostnú dovolenku, ale aj teplo prúdiace do miestnosti z nového krbu Romotop.

Nainštalujte protipožiarne systémy

V posledných rokoch sú požiarne hlásiče, automatické hasiace a špeciálne kamerové systémy čoraz populárnejšie a potrebnejšie. Sú inštalované nielen v kanceláriách, nákupných centrách a podnikoch, ale aj v domácnostiach. Takéto riešenie výrazne zvyšuje bezpečnosť rodiny a bezpečnosť majetku, vyžaduje si však aj inštaláciu odborníkom.

Na trhu je viac možností. Pri ich výbere je potrebné mať na pamäti, že každá z nich reaguje na samostatný druh nebezpečenstva uvedený v názve zariadenia. Napríklad je efektívne inštalovať tepelný senzor do sauny a spoľahlivú požiarnu signalizáciu do miestnosti s väčšou pravdepodobnosťou vzniku požiaru.

Oblasťami osobitného rizika v dome sú umiestnenia elektrických a plynových zariadení, schodiská, ako aj už spomínaná sauna alebo garáž. Automatický hasiaci systém je ekologický, ľahko sa inštaluje, udržiava a má dobrú cenu.

Chráňte najviac rizikové oblasti

Spomínané kachle a krby, ktoré mnohí z nás milujú, si vyžadujú osobitný prístup v otázkach požiarnej bezpečnosti. Mali by byť obklopené pásom protipožiarnej podlahy so šírkou najmenej 60 cm. Hodia sa na ňu nielen obvyklé železné plechy, ale aj estetické porcelánové kameniny alebo prírodný kameň. Určite budete potrebovať aj dobrý základ, ktorý je spolu s komínom možné zaistiť doskami z kamennej vlny pokrytými hliníkovou fóliou.

Aj na stavbu krbu si pozvite odborníka, aby ste mali istotu, že je všetko v úplnom poriadku aj keď práve nie ste doma.

Zdroj obrázka: Andrey_Popov/Shutterstock.com