Manipulačná technika, ktorá nahradí na stavbe aj toho najväčšieho profíka

Nielen kúpa, ale aj stavba rodinných domov naberá na obrátkach. Dôvodov je viac. Najväčší vplyv na obrovský záujem o nehnuteľnosti tohto druhu má však izolácia v panelovom byte, ktorá sa za posledné dva roky ukázala ako neprekonateľná prekážka. Na druhej strane je tu prekážka vysokej investície do takéhoto typu bývania a komplikovaný proces výstavby domu. S nami to už ale neplatí.

Máme pre vás stroje, špeciálnu manipulačnú techniku a doplnky, vďaka ktorým sa môže váš nesplnený sen rýchlo premeniť na realitu.

Výkonné vysokozdvižné vozíky

Medzi nespočetnými strojmi, ktoré pomáhajú staviteľom pri ich práci, patrí aj tento typ zariadenia k najbežnejšie používaným, pretože má množstvo výhod. Je praktický a efektívny, je prítomný na pracovisku, skracuje pracovný čas a vyžaduje minimálne vynaloženie ľudského úsilia.

Samozrejme, závisí od toho, aké konkrétne výkonné vysokozdvižné vozíky si pre svoje potreby vyberiete. Táto vysoko špeciálna manipulačná technika sa používa pri mnohých úlohách, ako je nakladanie alebo preprava ťažkého materiálu, zeminy, piesku alebo štrku v špeciálnych nádobách.

Ak sa na vozíky aplikuje špeciálne prídavné zariadenie s presným tesnením, dokážu sa jeho funkcie zmeniť na nepoznanie. Jeho univerzálnosť sa preto cení nielen v sklade, ale aj na stavbe, farme alebo pri čistení či likvidácii odpadu. Veľkým plusom je tiež výkonný elektromotor, ktorý dodá zariadeniu silu a výdrž aj v tom najnáročnejšom teréne.

Výhody, ktoré oceníte v praxi najviac

Okrem výkonu, disponujú tieto špeciálne zariadenia aj inými výhodami, kde k tým najdôležitejším patria:

  • rýchlosť práce - moderné vysokozdvižné vozíky sú dostatočne rýchle, takže ich rýchlostné charakteristiky sú vysoké, avšak špecifické údaje môžu závisieť od konkrétneho modelu;

  • mobilita – táto špeciálna manipulačná technika je aj extrémne pohyblivá, a to bez toho, aby si vyžadovala ďalšie inštalácie a vybavenie;

  • vysoká zdvíhacia kapacita – ktorá výrazne urýchľuje pracovný tok;

  • manévrovateľnosť - čelné vidlice sú extrémne mobilné a manévrovateľné, čo je obzvlášť dôležité v skladoch a na staveniskách s hustými budovami alebo malým priestorom na pohyb;

  • jednoduchosť ovládania – technika je z hľadiska ovládania nenáročná, takže s ňou nebudete mať v teréne žiadne problémy.

Pokiaľ teda túžite po efektívnej a jednoduchšej práci na stavbe vášho nového rodinného sídla, určite to s touto technikou vyskúšajte.

Zdroj obrázka: winnievinzence/Shutterstock.com