Máte podkrovný byt? Ako ho ochrániť pred letným prehrievaním a hmyzom?

Podkrovné byty sú často obľúbené pre svoju osobitú atmosféru a šarm. Avšak, počas letných mesiacov môže byť udržanie príjemnej teploty v takomto interiéri poriadnou výzvou. Ochrana podkrovného bytu pred letným prehrievaním a hmyzom je preto dôležitá nielen pre pohodlie obyvateľov, ale aj pre zachovanie kvality interiéru a úsporu energie.

Akými účinnými spôsobmi môžete ochrániť váš podkrovný byt pred nepríjemným letným prehrievaním a neželanými návštevami hmyzu?

Moskytiéra na strešné okná

Strešné okná sú bežnou súčasťou podkrovných bytov, vďaka ktorým majitelia nehnuteľnosti získavajú potrebný zdroj prirodzeného denného svetla a výhľad na okolitú krajinu. V lete sa však môžu tieto otvory premeniť na nechcenú vstupnú bránu pre otravný hmyz.

Aby ste tomu zabránili, môžete svoj domov ochrániť pomocou špeciálnej moskytiéry na strešné okná. Výhoda tohto riešenia spočíva v tom, že váš domov chráni pred hmyzom a pritom nijako neznižuje intenzitu prúdenia prirodzeného denného svetla a čerstvého vzduchu do interiéru. Sieťovina, z ktorej je moskytiéra vyrobená, je vybavená sklenenými vláknami, čo zvyšuje jej pevnosť a odolnosť počas používania a vystavenia intenzívnemu slnečnému žiareniu.

Záclony na strešné okná

Moderné záclony na strešné okná sú ďalším účinným spôsobom, ako chrániť podkrovný byt  nielen pred hmyzom, ale aj prehrievaním a slnečným žiarením. Kvalitné záclony dokážu blokovať slnečné žiarenie a teplo, čím udržujú interiér príjemne chladný aj počas horúcich letných dní.

Umožňujú reguláciu množstva slnečného žiarenia a tepla, ktoré vstupuje do interiéru, čím udržiavajú príjemnú teplotu v podkrovných priestoroch. Okrem funkcionality môžu byť záclony aj estetickým doplnkom, ktorý pridáva charakter a štýl do interiéru podkrovného bytu. Tieto doplnky tiež zaisťujú priestoru súkromie a intimitu, chránia interiér pred pohľadmi susedov alebo náhodných okoloidúcich, keď si s partnerom plánujete užiť pekný večer alebo si vďaka kvalitnému bojleru Tatramat urobiť vo vani domáci wellness.

Ochrana podkrovného bytu pred letným prehrievaním a hmyzom je pre zachovanie pohodlia obyvateľov a kvality interiéru dnes veľmi dôležitá. Investícia do spomínaných ochranných opatrení vám prináša nielen pohodlie, ale aj úsporu energie a lepšiu kvalitu života v podkrovných priestoroch.

Foto: artjafara/Adobestock.com