Moderné schody: Spojenie podlaží a krásna interiérová ozdoba

Nielen pre úsporu miesta, sa budúci majitelia domov rozhodujú postaviť dom zložený z viacerých podlaží. Pohodlne sa v nich ubytujú všetci členovia rodiny a zároveň takéto stavby nezaberú príliš veľa miesta na pozemku. Aby bolo ale využívanie takejto stavby plnohodnotné, je dôležité prepojiť jednotlivé poschodia vhodným schodiskom.

Dobrou správou je, že to dnešné, moderné, už neplní len základné funkcie, ale sa tiež stáva estetickým doplnkom interiéru. Výber vhodného materiálu na stavbu takejto konštrukcie však vyvoláva veľa rôznych otázok.

Kovové schody sú zaslúžene stále najpevnejšie. Veľkolepé drevené schodiská zasa spoľahlivo spoja podlahy štýlového drevodomu a stávajú sa jeho krásnou interiérovou ozdobou. Prírodný materiál prináša do atmosféry harmóniu a pohodlie, ľahko sa spracováva a umožňuje vytvárať modely v akomkoľvek zaujímavom prevedení.

Hlavné výhody drevených schodov

Drevo sa ako stavebný materiál využíva od nepamäti. A ani schody nie sú výnimkou. Skvelým dôkazom sú luxusné mlynárske schody, ktoré sa môžu pochváliť vysokou odolnosťou a kvalitou. Každý dizajn z tohto materiálu je originálny, praktický a exkluzívny. Jeho výberom získate mnoho ďalších výhod vrátane estetiky, šetrnosti k životnému prostrediu, trvanlivosti a všestrannosti.

Kovové schody

Aj kov je v interiérovom dizajne dnes veľmi obľúbený. V prvom rade asi preto, že si dobre rozumie s mnohými ďalšími materiálmi, najmä so sklom, drevom alebo plastom. A platí to aj vtedy, ak sa z tohto materiálu rozhodnete skonštruovať vaše schody.

  • schopnosť vytvárať schody rôznych tvarov;

  • dlhá životnosť;

  • relatívne nízka cena;

  • schopnosť zapadnúť do akéhokoľvek interiéru.

Dôležité je, že rovnako ako drevo, aj kov musí byť starostlivo ošetrený konkrétnymi prípravkami, inak môže schodisko po niekoľkých rokoch strácať na svojej kvalite a funkciách.

Využite prirodzený súzvuk viacerých materiálov

Ak sa neviete rozhodnúť ani pre jeden z týchto materiálov, pretože vám vyhovujú vlastnosti oboch, môžete si vybrať kombinované moderné schody, kde sa oba spomínané a ďalšie iní materiály efektne a navzájom dopĺňajú a vytvárajú príjemnú harmóniu a súzvuk.

Myslite pri výbere na celkový dizajn interiéru a bezpečnosť, ktorou by mali vaše nové schody disponovať. Spokojnosť rodiny s využitím schodov v interiéri bude potom obrovská.

Zdroj obrázka: Thanate Rooprasert/Shutterstock.com