Moderný interiér inšpirovaný severským a francúzskym dizajnom

Jasne definovaný štýl klienta pozostávajúci z chladnejších farieb ocele, betónovej omietky a čiernych akcentov umožnil architektom zo štúdia Archstyl vytvoriť mestské bývanie s moderným vzhľadom.

Dispozične je tento trojizbový byt v Starom meste, veľmi príjemne riešený. Aj keď sa nachádza v pomerne rušnej časti Bratislavy, ponúka majiteľom dostatok priestoru so vstupom na balkón z každej izby. Tie sú orientované smerom do ulice, pričom spálňa je orientovaná na druhú stranu do tichšieho vnútrobloku.

Pri výbere materiálov sa architekti pridŕžali požiadaviek klienta. Svetlo-šedú plávajúcu podlahu doplnili nábytkom na mieru zo striekanej MDF a oceľovými konštrukciami. Tie sú v kombinácii s tmavým dymovým sklom a betónovou omietkou priam definíciou mestského štýlu moderného bývania. V pracovni a spálni využili tmavý jaseňový drevo-dekor.

V kuchyni spojenej s obývacím priestorom nájdeme veľký varný ostrov. Ten je vybavený modernou varnou doskou so zabudovaným výsuvným digestorom. Svetlá kuchynská linka spolu s tmavými spotrebičmi vytvára kontrastnú kombináciu funkčného a štýlového zariadenia. Využitie zrkadiel za kuchynskou linkou nám umožnilo priestor ešte o niečo opticky zväčšiť a osvetliť.

Za varným ostrovom sa nachádza čierny jedálenský stôl so stoličkami, ktorý na pohľad oddeľuje kuchynskú od obývacej časti, pričom nijak nenarúša jednotný štýl celej izby. Dostatok svetla do celej kuchynskej časti vnáša trojica dizajnových svietidiel Muuto v čiernej farbe.

V strede obývacej časti sa na koberčeku pred sedačkou zo sivej kože nachádzajú dva okrúhle konferenčné stolíky Zuiver a Muuto. Rohový priestor sa využil na umiestnenie poličiek na knihy a dekoračné prvky. Pod veľkými oknami vnášajúcimi do izby prírodné svetlo bol vytvorený vyvýšený parapet, ktorý okrem toho, že skrýva vykurovacie teleso, poskytuje klientovi výhľad na mihajúce sa svetlá nočného mestského života. Jedinečným prvkom obývacej izby je bledý nástenný segment s množstvom úložného priestoru a integrovaným TV za posuvným panelom.

Nábytok v byte pozostáva z kombinácie na mieru vyrobených kúskov s jedinečným vzhľadom a z dizajnových prvkov v tmavých farbách. Okrem kontrastu tmavých a svetlých farieb sa nábytok hrá so svetlami šikovným umiestnením zrkadlových plôch, ktoré priestor rozširujú. Dizajnové kúsky, ako napr. konferenčné stolíky či stoličky NORR11, sú vďaka svojmu jednoduchému a efektívnemu dizajnu neoddeliteľnou súčasťou celkového dojmu z interiéru.

Po vstupe do spálne ihneď zaujme jedinečný šatník rozliehajúci sa po celej dĺžke steny. Dymové sklo, oceľová konštrukcia, nadštandardné množstvo úložného priestoru a vnútorné podsvietenie z neho robia nespornú dominantu celej izby. Okrem neho tu však nájdeme aj pohodlnú posteľ, okrúhle zrkadlo a dizajnové svietidlá Artemide a Muuto.

Jednoduchá a funkčná pracovňa vo svojej oceľovej konštrukcii kombinuje pracovný stôl, úložný priestor a malý šatník, čím pomáha udržať všetky predmety spojené s prácou na jednom mieste. Stôl je umiestnený tak, aby naň cez okno dopadalo čo najviac denného svetla, zvyšujúc tak komfort pri čítaní a písaní.

Svetlá kúpeľňa je navrhnutá tak, aby klientovi zaistila čo najvyšší stupeň pohodlia a relaxu. Okrem sprchového kúta a umývadla je pod veľkým zrkadlom nainštalovaná aj priestorová vaňa. Oddelená toaleta s vlastným umývadlom vďaka kombinácii úzkych zrkadlových plôch a LED svietidiel pôsobí moderne a jasne.

 

Realizácia: Archstyl architekti

Foto: Marián Svítek/BOLD Digital