Nábytok z masívu: Kvalita, príroda a štýl v jednom

Vôňa masívneho dreva prenesená do postelí i ďalších masívnych nábytkov je príjemná a poskytuje nám pevné prepojenie s prírodou . Dotyk dreva a jeho prirodzený vzhľad predstavuje most medzi človekom a prírodou, vďaka drevu sa cítime o čosi bližšie k prírode.

Prečo je nábytok z masívu tak obľúbený?

Masívne drevo poskytuje nielen estetický a vnemový pôžitok, ale aj zdravotné výhody. Prírodné materiály ako drevo prispievajú k zdravšiemu interiéru tým, že regulujú vlhkosť i teplotu vo vnútri našich príbytkov. Okrem toho vôňa dreva má aj upokojujúce účinky, znižuje stres, prispieva k lepšiemu spánku.

Dlhá životnosť a jednoduchá údržba dreveného nábytku

Masívne nábytky vám budú slúžiť generácie, sú mimoriadne odolné. Nábytok z masívu je silný, ťažký, robustný a menej náchylný na poškodenie v porovnaní s nábytkom z drevotriesky. A aj napriek tomu, na rozdiel od lacnejších materiálov, masívne drevo sa dá ľahko opraviť a renovovať. Drevo získava časom charakteristický odtieň a vzhľad, ktorý sa vekom stále mení a to k lepšiemu a krajšiemu vzhľadu. Ďalšou z výhod je, že masívny nábytok sa ľahko čistí a udržiava. Z dreveného nábytku stačí jednoducho utrieť prach, jedálenské stoly si pýtajú údržbu len vo forme pravidelného olejovania 2 krát ročne.

Masívne drevené postele: Kombinácia komfortu a trvácnosti

Ponoriť sa do postele vyrobenej z čistého masívneho dreva je skutočne ako spať priamo v lone prírody. Drevo má prirodzenú vôňu, ktorá Vám s láskou pripomenie, aké je to tráviť čas v prírode a v lese. Spojenie s prírodou obohacuje naše každodenné životy a podporuje našu pohodu. Drevo, ktoré v Nábytku Mirek používame na výrobu masívnych postelí je vhodné aj pre alergikov. Naše certifikované drevá neobsahujú chemikálie a syntetické látky. Vo všeobecnosti je masívne drevo menej ošetrované chemikáliami v porovnaní s inými materiálmi používanými v nábytkárstve. Drevo prirodzene odpudzuje roztoče, ktoré sú príčinou alergií. Drevo totiž vôbec nie je pre nich vhodným prostredím. Pri výbere masívnej postele pre alergikov je však dôležité zohľadniť aj ďalšie faktory, ako napríklad typ matraca a posteľného povlečenia. Výber hypoalergénnych matracov a obliečok výrazne zníži riziko alergických reakcií. Celkovo masívne drevené postele sú výbornou voľbou pre alergikov, pretože kombinujú prírodný materiál s praktickými vlastnosťami, ktoré podporujú zdravé a čisté prostredie.

Prírodný materiál prináša domov charakter aj teplo

Drevo bolo jedným z prvých materiálov, ktoré ľudia využívali na stavbu svojich obydlí. Je to krásny prírodný materiál, ktorý prináša do našich domovov charakter a teplo. Každý kus dreva je jedinečný svojou textúrou a farbou.

Udržateľnosť a ochrana prírody

Je to obnoviteľný zdroj, ktorý pri správnom hospodárení je aj zdrojom udržateľným. Používanie dreva z certifikovaných lesov prispieva k ochrane prírody. Preto pre všetky naše produkty v Nábytku Mirek je použité drevo, ktoré je z obnoviteľného lesného fondu. Dbáme na princípy prírody a našou snahou je, aby prírodné zdroje boli k dispozícii aj pre budúce generácie.

Správne lesné hospodárenie umožňuje lesom regenerovať a udržiavať ekosystémovú rovnováhu. Lesy sú domovom mnohých druhov rastlín a živočíchov, je dôležité zachovať ich prirodzené prostredie. Udržateľné lesné hospodárenie vytvára pracovné príležitosti, pomáha rozvoju vidieckych oblastí. Týmito prispievame k vytvoreniu lepšieho a udržateľnejšieho sveta.

Tradícia a kvalita od Nábytku Mirek

Nábytok Mirek vám s 30 ročnou tradíciou prináša jedinečný vzhľad , vysokú kvalitu, odolné kusy nábytkov z masívu. Užívajte si trvanlivosť a krásu masívneho dreva spolu s nami, radi Vám poskytneme možnosť vytvoriť zdravú a prírodnú domácnosť pre každého z Vás, našich ctených zákazníkov.