Nadzemné nádrže na vodu aj pre obmedzené priestory

Zachytávanie dažďovej vody do nádrží rôznych veľkostí je už obvyklá prax. Umiestnenie nadzemnej nádrže kamkoľvek do domu alebo na pozemok však niekedy býva oriešok. Výrobca MEA Water Management vyriešil problém s obmedzeným priestorom rôznymi tvarmi nadzemných nádrží.

 

Nadzemné nádrže sú 100 % vodotesné a vyrobené bez zvárania. Môže sa v nich uchovávať aj pitná voda, nielen úžitková. Samonosné nádrže z polyetylénu sa umiestňujú do vonkajších, ale aj vnútorných priestorov. Zachytia od 300 do 15 000 l a dajú sa optimálne skladať k sebe.

 

Menšia nádrž v tvare kvádra s objemom 300 l s výškou iba 50 cm v dĺžke 160 cm sa môže umiestniť do záhradného domčeka, pod vyššiu terasu alebo dokonca pod lavičku.

Zvislá úzka nádrž s objemom 500 l je široká iba 65 cm a pri dvojnásobnej kapacite má šírku len 80 cm. Pri týchto rozmeroch sa jednoducho umiestni aj do pivnice, garáže, kôlne alebo technického zázemia. Dôvod je jednoduchý, ale zásadný – prenesiete ju dverami!

Nádrže MEA majú riešenie aj pre umiestnenie napríklad pod šikmú strechu, prístrešok alebo pod schodisko. Skosená stena nádrže v tvare kvádra umožní jej umiestnenie aj do menej obvyklých priestorov.

Zvislá kruhová samonosná nádrž podľa svojho priemeru a výšky pojme od 300 l až do 15 000 l. Nádrže sa môžu vzájomne prepojiť a tak zvyšovať ich objem. Pri akumulácii dažďovej vody je dôležité umiestniť pred nádrž účinný filter, väčšinou odkvapový.

Vodorovná valcová nádrž, cisterna, môže skladovať od 1000 do 5000 l kvapaliny. Cisterna patrí medzi najpoužívanejšie nádrže pre akumuláciu vody a slúži aj pre poľnohospodárske účely.

Video o hospodárení s vodou v obytnej zástavbe: https://www.youtube.com/watch?v=VQEdSVG7h-A

 

Viac informácií o nadzemných nádržiach: https://www.mea.sk/nadzemni-samostatne-nadrze/sortiment/67