Návrh malej obývacej izby s veľkými možnosťami. Premeňte ho na realitu

Napriek množstvu novo postavených bytov, je problém s bývaním stále spojený s nedostatkom priestoru. To ale neznamená, že aj zo zdanlivo stiesnenej miestnosti sa nedá urobiť útulné miesto pre večerný odpočinok pred televízorom, rozhovormi s priateľmi a rodinnými príslušníkmi.

Naše nápady vám takúto miestnosť vytvoriť pomôžu a sen o novej modernej obývačke sa rýchlo premení na realitu.

Štýl, ktorý v sebe kombinuje funkčnosť a eleganciu

Obývacia izba je tvárou domu a jej usporiadaniu by sa preto mala venovať osobitná pozornosť. Relaxovať v príjemnom prostredí je predsa príjemné. To, že máte malý priestor ešte ale neznamená, že na tento komfort musíte zabudnúť a obmedzovať sa len na strohé línie. Luxusný návrh interiéru si stačí len dobre premyslieť.

Pre vizuálne zväčšenie priestoru miestnosti si zvoľte univerzálny štýl, ktorý charakterizuje ľahkosť, prehľadné detaily a hlavne svetlé farby vo výzdobe.

Tento štýl v sebe kombinuje funkčnosť a eleganciu. S ostrými grafickými líniami, upokojujúcimi monochromatickými farbami a najmodernejšími materiálmi to zvládnete hravo.

Dôležitá je farba

Ak si chcete z malého priestoru vytvoriť krásnu a priestrannú obývačku, mali by ste vhodne zvoliť a kombinovať medzi sebou aj jednotlivé farby.

Na vizuálne zväčšenie malej obývacej izby je potrebné udržiavať dekoráciu v dvoch alebo troch svetlých alebo neutrálnych farbách. Tmavšie sa dajú použiť na nové podlahy, nábytok alebo elegantný dekor.

Zdržanlivá paleta, stručnosť a minimum krikľavých detailov - to je predsa tajomstvo miestnosti, v ktorej sa všetci cítia príjemne.

Nepodceňujte textílie

Ale pozor! Na vizuálne zväčšenie priestoru malej obývacej izby sa odporúča použiť ľahké a lesklé textílie. Závesy by mali byť v súlade so zvyškom dekorácie, čiastočne opakovať vzory na tapetách, zdôrazniť farbu stien alebo s nimi splynúť.

Umiestnenie nábytku a spotrebičov

Umiestnenie pohovky, televízie, konferenčného stolíka, políc a ďalších dôležitých vecí v malej obývacej izbe do značnej miery závisí od jej usporiadania. Nie vždy je ale riešením obloženie stien nábytkom.

Ak nie je nábytok zbytočne vysoký, môžete ho umiestniť aj do stredu alebo rohu miestnosti, poprípade ním vytvoriť v priestore zóny. Mobilný a transformačný nábytok by vám s tým mohol pomôcť.

Rovnaký účinok optického zväčšenia priestoru majú aj veľké okná a dlhé závesy v ich okolí. Tak sa o tom presvedčte.

Zdroj obrázka: Photographee.eu/Shutterstock.com