Nemáte drevo na zimu? S briketami dokonca ušetríte.

Vykurovacia sezóna sa nezadržateľne blíži a už naozaj nie je na čo čakať. Ak ste nestihli spraviť revíziu kotla, je najvyšší čas a najvyšší čas je aj zaobstarať si palivo na zimu. Optimálnym riešením pre väčšinu kotlov na tuhé palivo sú krbové brikety UNION, lisované z vysušeného, upraveného hnedého uhlia, bez akýchkoľvek spojív. Ide teda o 100% prírodný materiál, pričom ťažba, zušľachtenie a balenie prebiehajú v uhoľnom revíri Porýnia. Práve nemecký pôvod je záruka tej najvyššej kvality.

Spaľovanie hnedouhoľných brikiet je praktické. Brikety zaberajú menej miesta a pri doprave a skladovaní sa s nimi manipuluje jednoduchšie ako s drevom. Nemusia sa ani sušiť, ani štiepať, sú prakticky okamžite pripravené na vykurovanie. Na rozdiel od palivového dreva majú krbové brikety konštantnú kvalitu a spaľujú sa pomaly a rovnomerne. Vďaka tomu dokážu zabezpečiť dlhotrvajúcu žiaru a príjemné teplo, bez potreby neustáleho prikladania.

Kotlové brikety

Na dlhé zimné večery

Vysedávanie pri krbe počas dlhých zimných večer má svoje čaro aj dnes a často je súboj plameňov aj prínosnejší, ako večerný program v televízii. Váš tichý program si viete pohodlne spestriť aj dobrou knihou. Rozprávkové pohodlie pri krbe ale nevznikne len tak. Základom je kvalitné palivo, no ak si poviete, že najlepšou voľbou je jedine suché drevo, ste na veľkom omyle. Efektívnejšou, ekonomickejšou a kvalitnejšou alternatívou sú totiž hnedouhoľné brikety. Dlhé trvanie ohňa a príjemne pokojná hra plameňov sa so značkou UNION spájajú už od roku 1904.

Zabudnite na náročnú prípravu dreva, či skúmanie polienok, či sú dostatočne vysušené, aby nedymili, či nepukali v krbe. Zabudnite aj na časté prikladanie. Hnedouhoľné brikety UNION horia dlhšie ako obyčajné poleno dreva a ponúkajú aj vyššiu výhrevnosť. Udržiavajú dlhodobo žeravé podložie a na rozdiel od dreva horia pomalým, rovnomerným a dobre regulovateľným plameňom. Už si viac nebudete musieť robiť starosti s nekonečným prikladaním a ani sa obávať, že vám oheň vyhasne, ak nebodaj na chvíľku zatvoríte oči.

Krbové brikety

Text: Juraj Vedej

Foto: UNION